دسته بندی مقاله : خدمات

راه و روش طراحی سایت شرکت مهاجرتی

شرکت های مهاجرتی این روز ها به افراد کمک می کنند تا به منظور تحصیل، کار، مسافرت و یا تجارت، به کشور دیگری مهاجرت نمایند. یکی از لازمه های جذب مهاجرین بیش تر، طراحی سایت مهاجرتی می باشد که از اصول و قواعد خاصی برخوردار شده است.

فهرست مطالب این مقاله

این شرکت ها بر اساس قوانین مجاز تعیین شده و محدودیت های هر کشور، خدمات مختلفی را در زمینه مهاجرت به صورت قانونی ارائه می دهند. حال با شدت گرفتن بازار مهاجرت، این دسته از شرکت دنبال راهی هستند تا بدون محدودیت مکانی و زمانی، بتوانند خدمات خود را به متقاضیان و داوطلبان عرضه کنند.

از آن جایی که دنیای امروزی ما تحت تاثیر اینترنت و دنیای دیجیتالی قرار گرفته است، بسیاری از کسب و کار ها با وارد شدن به بستر گوگل و استفاده از فضای مجازی، علاوه بر این که شیوه ارائه خدمات و محصولات خود را به روز و طبق تقاضای افراد جامعه کرده اند، سطح ارائه آن ها را نیز افزایش داده اند.

چرا که در دنیای مجازی هیچ محدودیت مکانی و زمانی وجود نداشته و افراد تنها با یک جست و جو در بستر گوگل، سعی دارند تا خواسته ها و نیاز های خود را تهیه نمایند. از این رو راه اندازی سایت مهاجرتی برای شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند کمک خواهد کرد تا به افراد بیش تری در حوزه مهاجرت یاری دهند.

طراحی سایت مهاجرتی
اصول و شیوه طراحی سایت مهاجرتی

حال لازم است بدانید که طراحی این سایت نیاز به رعایت یک سری اصول و نکته دارد که اگر به خوبی رعایت نشوند، ممکن است طراحی سایت مهاجرتی تنها برای شما هزینه بر بوده باشد و هیچ سود و ثمره ای از آن حاصل نشود.

ضرورت ارائه خدمات اینترنتی برای کسب و کار ها

در دسترس بودن یک دنیای نا محدود به واسطه دستگاه های هوشمند مانند تبلت، گوشی موبایل، لب تاب و… به نام اینترنت موجب شده است تا اکثریت افراد جامعه، بدون هیچ رده سنی خاصی، نیاز های خود را در این دنیای نامحدود جست و جو و تهیه نمایند.

اینترنت، این روز ها ساعت های زیادی از افراد را به خود اختصاص داده است و در قبال دریافت این زمان، خدمات مطلوبی را نیز ارائه می دهد و فضایی را ایجاد کرده است تا تمامی افراد بتوانند با هر رنج سنی و با هر سطح از دانش و معلومات، از آن استفاده کنند.

با گسترش پیدا کردن اهمیت فضای مجازی در زندگی روزمره اقشار مختلف جامعه، شیوه عرضه و تقاضا بین کسب و کار ها و مشتریان و متقاضیان تغییر کرده و در طی سال های گذشته، شاهد وارد شدن بسیاری از مشاغل به بستر گوگل بوده ایم.

طراحی سایت مهاجرتی
ضرورت طراحی سایت مهاجرتی در بستر گوگل

کوچک ترین مشاغل که حتی به صورت خانگی فعالیت می کنند و هیچ مغازه و شرکتی ندارند در این فضا فعالیت دارند و بزرگ ترین شرکت ها و موسسات نیز از طریق سرچ گوگل، خدمات و محصولات خود را ارائه می دهند. این در واقع نشان دهنده قدرت نفوذ اینترنت به زندگی این روز های ما می باشد!

حال وارد شدن یک شرکت مهاجرتی به بستر گوگل، در بازار رقابتی موجود میان کسب و کار های مختلف در این بستر، علاوه بر این که منجر به تشویق و ترغیب افراد بیش تری برای مهاجرت می شود، این امکان را فراهم می کند تا شرکت مهاجرتی خدمات خود را پس از طراحی سایت مهاجرتی به افراد و اشخاص بیش تری ارائه دهد!

کار هایی که انجام می دهید را مشخص نمایید!

به عنوان مدیر عامل یک شرکت مهاجرتی باید بدانید که دقیقا و به صورت تخصصی در چه زمینه خدمات خود را ارائه می دهد. چرا که خدمات مختلفی برای عرضه کردن به مهاجرین و متقاضیان وجود دارد و مشخص کردن زمینه کاری یا حتی قوت بیش تر بخشیدن به نقاط قوت مجموعه خود، می توانید با عرضه خدمات در بهترین سطح ممکن، به یک برند در میان رقبای کاری خود تبدیل شوید!

طراحی سایت مهاجرتی
از طراحی سایت مهاجرتی تصمیم دارید چه خدماتی را ارائه دهید؟

در مجموع، یک شرکت مهاجرتی تعدادی مشاور را شامل می شود که به افراد کمک می کنند تا اسناد مدارک مورد نیاز برای مهاجرت را تکمیل نمایند و مجوز های لازم به منظور سهولت در منتقل شدن به یک کشور دیگر را دریافت کنند.

مشاوران مهاجرتی ممکن است در نقل مکان متقاضیان در حوزه یک منطقه و یا کشور خاص یا حتی به چندین منطقه و کشور تخصص داشته باشند. با این توضیحات یک شرکت مهاجرتی وظایف زیر را بر عهده داشته و چنین خدماتی را ارائه می دهد:

 • ارزیابی میزان شانس تایید ویزا برای مهاجرت
 • آماده سازی متقاضیان به منظور مصاحبه سفارتخانه و گرفتن ویزا
 • یاری دادن در زمینه تهیه برنامه های مهاجرتی و آماده کردن مدارک داوطلبان و یا بررسی هر کدام برای مطمئن شدن از صحت و بدون ایراد بودن آن ها.
 • کمک به متقاضیان در تمامی زمینه های مهاجرتی اعم از حمایت مالی از خانواده، پناهندگی، اقامت دائم، مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری.
 • وکیل مهاجرتی تمامی موارد گفته و همین طور موارد دیگر را به داوطلبین ارائه می دهد که مهم ترین آن ها اراده مشاوره حقوقی می باشد.
 • مشاور مهاجرت وظیفه دارند تا اطلاعات و منابع مرتبط با هر داوطلب را تامین کند و نظارت مستقیم بر روی تکمیل اسناد و مدارک و ارائه اطلاعات از سوی افراد داشته باشد.
 • به روز بودن و آگاهی کامل از قوانین تغییر پیدا کرده در زمینه مهاجرت
 • ملاقات با متقاضیان احتمالی و بررسی سنجش خدمات مورد نیاز هر کدام.
 • ارائه کلیه مستندات مربوطه به داوطلبان
 • کمک به افراد برای کامل کردن مدارک و اطمینان از ارائه به موقع هر یک از مدارک خواسته شده.
 • تایید صحت مدارک
 • کمک به متقاضیان در یافتن راه حل های مناسب حمل و نقل

حال برای معرفی و یا ارائه هر کدام از این خدمات، می توانید با راه اندازی سایت مهاجرتی، بدون محدودیت مکانی و زمانی و از طریق بستر گوگل، این کار را انجام دهید. اما باید برای دیده شدن در میان بازار داغ شرکت های مهاجرتی که همگی در فضای گوگل حضور پیدا کرده اند، چه اقداماتی را انجام دهید تا طراحی سایت مهاجرتی به صورت اصولی و بدون ایراد باشد؟

چگونه با طراحی سایت مهاجرتی از رقبای خود پیشی بگیرید؟

داشتن یک وب سایت مهاجرتی مزایای مختلفی را به همراه دارد که با تکیه بر هر کدام می توانید از رقبای کاری خود پیشی بگیرید. به طور مثال حضور شرکت شما در قالب یک سایت در بستر گوگل، کاربرانی که از طریق جست و جو در این بستر به دنبال خدمات مهاجرتی هستند، لینک وب سایت مهاجرتی شرکت را در میان نتایج نشان داده شده توسط ربات گوگل مشاهده خواهند کرد.

طراحی سایت مهاجرتی
با طراحی سایت مهاجرتی از رقبای خود پیشی بگیرید

علاوه بر این سایت این شرایط را فراهم خواهد کرد تا با به نمایش گذاشتن گواهی حرفه ای کسب و کار خود و یا رضایت متقاضیانی که از سوی شرکت شما مهاجرت کرده اند، اعتماد افراد بیش تری را جلب کند. ضمن این که با ایجاد یک آدرس ایمیل مارک دار، می توانید سطح حرفه ای بودن را به تمامی مکاتبات خود اضافه نمایید.

در هر صورت این ها تنها برخی از مزیت های وارد شدن شما به فضای مجازی پس از راه اندازی وب سایت مهاجرتی می باشند. در ادامه به صورت کامل تری این مزایا را شرح داده ایم.

جذب افراد بیش تر از طریق گوگل

این امکان وجود دارد که از تعداد متقاضیان و مشتریانی که هم اکنون دارید، رضایت داشته باشد. اما ممکن است هر زمان از سال، با کاهش این تعداد مواجه شوید. برای این که بتوانید به صورت مداوم، تعداد مشتریان خود را با یک میانگین نسبی حفظ نمایید، طراحی وب سایت مهاجرتی می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

چرا که یکی از بهترین راهکار ها، نشان داده شدن شرکت و خدمات شما از طریق نتایج گوگل می باشد. به همین دلیل هر داوطلبی که در هر کجای ایران تصمیم به مهاجرت داشته باشد و بخواهد به واسطه بستر گوگل، اطلاعاتی را در این زمینه به دست آورد و یا با شرکت مهاجرتی معتبری آشنا شود، بدون تردید شما جزو لیست نمایش داده شده به افراد خواهید بود.

با این حساب، همواره تعدادی از مشتریان را برای خود در طول سال خواهید داشت و هیچگاه با مشکل کسری درآمد مواجه نخواهید شد!

مشتریان را به تماس ترغیب کنید.

وب سایت مهاجرتی، با برخوردار شدن از مزیت عدم محدودیت مکانی و زمانی، اطلاعاتی را در دسترس افراد و کاربران قرار می دهد. این اطلاعات که می تواند شامل عکس و نوشته و هر نوع محتوای دیگر شود، امکانی را فراهم می کنند تا متقاضیان بدون هیچ دغدغه ای از محدودیت زمانی، آن را مطالعه و مشاهده نمایند.

طراحی سایت مهاجرتی
با طراحی سایت مهاجرتی اصولی مشتریان را تماس ترغیب و تشویق کنید

حال در کنار مطالعه این مطالب، می توانید یک فرم تماس ایجاد کنید و یا چت آنلاین یا حتی پشتیبانی شبانه روزی وب سایت مهاجرتی را طراحی کنید تا با دسترس بودن راه های ارتباطی، افراد به راحتی با شرکت شما تماس حاص نمایند.

موقعیت مکانی خود را نشان دهید!

شرکت های مهاجرتی جزو شرکت هایی به حساب می آیند که قطع به یقین باید در محلی فیزیکی نیز حضور داشته باشند و نمی توان آن ها را در دسته مشاغل و کسب و کار های آنلاین قرار داد.

حال اگر از طریق گوگل مپ (google maps) موقعیت مکانی و لوکیشن شرکت خود را به اشتراک بگذارید، علاوه بر این که به شرکت مهاجرتی خود اعتبار بیش تر بخشیده اید، می توانید با یک کلیک آدرس شرکت را به افراد نشان دهید تا به راحتی برای دریافت مشاوره حضوری، مراجعه نمایند.

جایگاه خود را به ثبات برسانید.

یکی از راهکار هایی که برای پیشی گرفتن از رقبا پیش رو دارید، متمایز جلوه دادن شرکت مهاجرتی خود از طریق راه اندازی وب سایت مهاجرتی می باشد. در واقع این امکان وجود دارد که هنوز تعداد زیادی از همکاران و رقبای کاری شما، به بستر گوگل ورود پیدا نکرده باشند.

طراحی سایت مهاجرتی
با طراحی سایت مهاجرتی، جایگاه خود را تثبیت کنید

از این رو طراحی سایت مهاجرتی کمک می کند تا در یک ویترین آنلاین و جذاب و طراحی بصری متمایز، شرکت مهاجرتی خود را کاملا متفاوت نسبت به سایر رقبا نشان دهید و به مشتریان رویه کاری خود را معرفی نمایید.

در این صورت می توانید در صنعت مهاجرت که رونق زیادی پیدا کرده است، به ثبات برسید و حتی با گذشت زمان، به یک برند در این حوزه تبدیل شوید.

سرمایه گذاری بلند مدت، ویژگی دوست داشتنی طراحی وبسایت مهاجرتی

بر اساس آمار به دست رسیده، 59 درصد از جمعیت جهان، از اینترنت استفاده می کنند و تعداد زیادی از آن ها نیاز های خود را به صورت آنلاین جست و جو می نمایند.

شما بدون این که یک وب سایت مهاجرتی در این فضا داشته باشید، صرفا به تعداد کمی از افراد، آن هم فقط در شهر و محله خود معرفی خواهید شد. در واقع کسب و کار و خدماتی که در زمینه امور مهاجرتی ارائه می دهید، برای این دسته از افراد، نامرئی خواهد بود!

طراحی سایت مهاجرتی
سرمایه گذاری بلند مدت با طراحی سایت مهاجرتی

حال با راه اندازی سایت مهاجرتی می توانید سرمایه گذاری بلند مدت انجام دهید و با گذشت زمان و جست و جو کاربران، به افراد بیش تری از طریق گوگل معرفی شوید و به مرور، درآمد خود را افزایش دهید.

فعالیت آنلاین خود را تقویت کنید.

با وجود دستگاه های هوشمند مانند تبلت، لب تاب و یا گوشی های همراه، افراد زیادی از طریق جست و جو در شبکه های اجتماعی، بستر گوگل و… اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا می کنند. حال چرا شما و کسب و کاری که در آن فعالیت دارید، جا بمانید و با یک جست و جو دیده نشوید؟

عدم راه اندازی سایت مهاجرتی، می تواند با گذشت زمان، درآمد شما را تحت تاثیر قرار دهد. ضمن این که حاضر شدن رقبای بیش تر در این بستر، منجر به کم تر دیده شدن شرکتتان حتی در همان محله و منطقه خواهد شد!

از این رو بهتر است با راه اندازی یک سایت در زمینه امور مهاجرتی، علاوه بر معرفی خدمات شرکت، به صورت آنلاین بدون محدودیت مکانی و زمانی، آن ها را به متقاضیان ارائه دهید.

با متقاضیان ارتباط برقرار کنید.

در صورتی که بتوانید درک درستی از خواسته ها و نیاز های مشتریان داشته باشید، بدون شک در ارائه خدمات موفق تر عمل خواهید کرد. چرا که بر اساس نیاز ها، می توانید شیوه عرضه خدمات خود را تغییر دهید. این راهکاری حائز اهمیت در زمینه رقابت با رقبا به شمار می آید.

طراحی سایت مهاجرتی
برقراری تعامل و ارتباط با مشتریان و متقاضیان با طراحی سایت مهاجرتی

این روز ها به قدری افراد مشغله های روزمره دارند که ترجیح می دهند از خدماتی استفاده نمایند که مجبور به صرف وقت زیاد برای توضیح و تشریح خواسته های خود نباشند.

ارتباط برقرار کردن و بررسی نیاز ها و خواسته ها، از طریق طراحی فرم های مختلف در وب سایت مهاجرتی امکان پذیر می باشد. ایجاد فرم هایی که به کاربران اجازه می دهد تا سوالات خود را در زمینه امور مهاجرتی بپرسند و به صورت آنلاین و در لحظه جواب آن را دریافت کنند.

چرا با طراحی وبسایت مهاجرتی درآمد زایی نمی کنید؟

همان طور که پیش تر به دفعات در رابطه با جذب افراد بیش تر برای دریافت خدمات مهاجرتی با شما صحبت کردیم، بهتر است بدانید که به غیر از این شیوه در آمده زایی، راهکار دیگری مانند درج تبلیغات و دریافت هزینه بابت تبلیغات کلیکی باشد.

چه کار هایی برای درآمد زایی از سایت مهاجرتی لازم است؟

وقت آن رسیده است که برای راه اندازی سایت مهاجرتی اقدام کنید و علاوه بر این که در نتایج جست و جو گوگل نشان داده شوید، از طریق روش های گفته شده، درآمد خود را افزایش دهید:

دامنه و هاست

به نامی که برای سایت خود انتخاب می کنید، دامنه گفته می شود. این دقیقا همان چیزی است که افراد وبسایت مهاجرتی را به واسطه آن پیدا خواهند کرد. هاست نیز فضایی در وب می باشد که وب سایت شما در آن قرار می گیرد.

قالب مناسب برای سایت مهاجرتی

به محلی که مطالب سایت مهاجرتی شما به کاربران نشان داده می شود و می تواند از رنگ سازمانی شرکت مهاجرتی تان برخوردار باشد، قالب سایت گفته می شود.

طراحی سایت مهاجرتی
انتخاب قالب مناسب برای طراحی سایت مهاجرتی

قالب سایت در واقع یک ساختار یکپارچه در اختیار شما و کاربران قرار می دهد تا مطالب مورد نیاز خود را از طریق دسته بندی ها و صفحات ایجاد شده، پیدا نمایند. ضمن این که شما از این طریق می توانید مطالب خود را برای کاربران نمایش دهید.

در مجموع طیف گسترده ای از انواع قالب های سایت وجود دارد که بر حسب سلیقه و نیازی که دارید می توانید مناسب ترین آن ها را انتخاب کنید. پیشنهاد می دهیم در این زمینه حتما با متخصصین طراحی سایت شرکتی هیراوب مشورت کنید.

پالت رنگی

از مهم ترین بخش های یک سایت که تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد، رنگ می باشد. رنگ های با داشتن خاصیت روانشناسی فراوان، می توانند کاربران را در سایت مهاجرتی شما ماندگار کنند و یا حتی نمایش دادن برخی مطالب با رنگ های منحصر به فرد، منجر به ماندگار شدن خدمات شرکت در ذهن آن ها خواهد شد.

طراحی سایت مهاجرتی
پالت رنگی درست و مناسبی را برای طراحی سایت مهاجرتی انتخاب کنید

برای انتخاب پالت رنگی سایت مهاجرتی می توانید از رنگ های سازمانی شرکت استفاده نمایید. در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، می توانید با متخصصین هیراوب تماس بگیرید.

فونت

نوشته ها و مطالبی که در سایت بار گزاری کرده اید، باید خوانا و قابل درک باشند. فونت این نقش را دارد تا نوشته ها را به صورت خوانا به کاربران نشان دهد. توصیه می کنیم از استفاده فونت های خیلی تحریری که می توانند ظاهر کلمات را تغییر دهند، خودداری کنید. فونت های متنوعی وجود دارند که علاوه بر خوانا بودن، ظاهری شکیل و زیبا دارند.

این اصول را در زمان راه اندازی سایت مهاجرتی رعایت کنید:

در زمان طراحی وبسایت مهاجرتی، باید موارد مختلفی را مد نظر قرار دهید. ممکن است در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید و یا با مراحل انجام آن به خوبی آشنا نباشید. در هر صورت برای این که راه اندازی سایت مهاجرتی بدون نقص و با بازدهی بالا انجام شود، باید اصولی در آن رعایت شود:

صفحات مهم را بسازید

هر کسب و کاری که در بستر گوگل و در قالب یک سایت خدمات و محصولات خود را ارائه می دهد، حوزه ای مشخص دارد. از این رو باید نیاز های مشتریان و کاربران خود را شناسایی کرده و بر اساس همان، بیزینس خود را معرفی کند و خواسته های آن ها را پاسخ بگوید.

ساخت صفحات مهم در زمان طراحی سایت مهاجرتی

یک وبسایت مهاجرتی نیز باید صفحات مختلفی را در خود داشته باشد تا دسترسی به اطلاعات مورد نیاز کاربران با سرعت بیش تری انجام پذیرد. هم چنین این صفحات باید شامل اطلاعات کاربردی و ضروری برای آن ها باشد.

خانه

این صفحه در واقع همان صفحه اصلی وبسایت مهاجرتی شما می باشد که شامل بنر های اصلی و دسته بندی های مختلف می شوند و دیگر صفحات را در خود جای داده است.

درباره ما

با داشتن صفحه درباره ما در وبسایت مهاجرتی می توانید توضیحات کاملی را در مورد شرکت مهاجرتی و نحوه فعالیت آن به کاربران ارائه دهید. این صفحه نیز می تواند محلی برای درج تصاویر گواهی نامه ها و مجوز های شرکت برای کار در حوزه مهاجرت باشد.

طراحی سایت مهاجرتی
ضرورت ساخت صفحه درباره ما در طراحی سایت مهاجرتی

متقاضیان و کاربران با مطالعه این صفحه می توانند اطلاعات کاملی را در رابطه با شرکت مهاجرتی شما به دست آورند و علاوه بر کسب اعتبار، اطمینان و اعتماد آن ها را نیز به دست آورید.

تماس با ما

وجود صفحه تماس با ما در واقع نشان می دهد که شما ضمن این که خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می دهید، شرایطی را فراهم کرده اید تا کاربران بتوانند از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری از خدمات مشاوره مهاجرتی استفاده نمایند.

این صفحه شامل اطلاعاتی نظیر راه های ارتباطی در شبکه های اجتماعی، آدرس و موقعیت مکانی شرکت، شماره تماس های ثابت و یا حتی شماره همراه برای ساعات غیر کاری می شود.

مشاوره

با داشتن صفحه مشاوره می توانید کاربران را برای دریافت خدمات مشاوره آنلاین تشویق و ترغیب کنید. این امکان وجود دارد که بسیاری از آن ها، در شهر شما سکونت نداشته باشند و بخواهند پس از دریافت مشاوره غیر حضوری و ارزیابی اطلاعاتی که در اختیار آن ها قرار داده اید، به شهر شما سفر کرده و امور مربوط به مهاجرت خود را از طریق شرکت شما آغاز نمایند.

پرسش و پاسخ

پیش تر گفته شد که باید به خوبی نیاز ها و خواسته های مشتریان و متقاضیان را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که به درستی این کار را انجام دهید، می توانید از طریق ساخت صفحه پرسش و پاسخ، به پر تکرار ترین پرسش ها که از مهم ترین دغدغه های داوطلبان مهاجرت محسوب می شوند، پاسخ دهید.

خدمات

همان طور که اشاره کردیم، باید خدمات خود را به طور کامل بررسی نمایید و با ساخت صفحه خدمات در وبسایت مهاجرتی، یک به یک آن ها را به کاربران و متقاضیان معرفی نمایید.

طراحی سایت مهاجرتی
اهمیت ساخت صفحه خدمات در طراحی سایت مهاجرتی

ضمن این که وجود این صفحه در سایت کمک می کند تا نقاط قوت شرکت مهاجرتی خود را به طور متمایز تری نشان دهید و افراد بیش تری را برای استفاده از آن ها تشویق نمایید.

دسترسی سریع

برای این که کاربران و افرادی که در وبسایت مهاجرتی شما در حال گشت و گذار هستند، راحت تر اطلاعات و مطالب مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند، صفحه دسترسی سریع کمک خواهد کرد تا از طریق نوار جست و جو در محیط سایت، موارد مورد نیاز نشان داده شوند و کاربران بیش تر در سایت شما بمانند!

تحصیل در خارج

مهاجرت به روش های مختلفی انجام می پذیرد که مهاجرت تحصیلی یکی از آن ها می باشد. ساخت صفحه تحصیل در خارج، می تواند شامل اطلاعاتی در زمینه مهاجرت تحصیلی باشد. این صفحه نیز می تواند شرایط کشور های مختلف را برای پذیرش مهاجرین از طریق تحصیل، در خود جای داده باشد.

زندگی در خارج

صفحه زندگی در خارج نیز شامل اطلاعاتی در زمینه سکونت و شیوه زندگی در شهر ها و کشور های مختلف می شود. این صفحه کاربران و متقاضیان را با قوانین کشور های مهاجر پذیر آشنا می کند تا بتوانند سازگار ترین آن ها را برای سکونت انتخاب نمایند.

اقامت و ویزا

برخی از کشور ها، شرایط خاصی را برای صدور ویزا تعیین کرده اند و دریافت اقامت در بعضی از کشور ها، شامل شرایط ویژه ای می شود. ساخت صفحه اقامت و ویزا اطلاعاتی در این زمینه را به کاربران و داوطلبین ارائه می دهد.

طراحی سایت مهاجرتی
اهمیت ساخت صفحه اقامت و ویزا در طراحی سایت مهاجرتی

شما وظیفه دارید به عنوان یک شرکت مهاجرتی، به خوبی از تمامی این قوانین و شرایط اطلاعاتی به روز داشته باشید و با کوچک ترین تغییر در قوانین و شرایط هر کشور، مطالب این کشور را تغییر دهید. ضمن این که با ساخت صفحه اقامت و ویزا می توانید دسته بندی های اختصاصی برای هر کشور ایجاد نمایید تا دسترسی به اطلاعات برای کاربران راحت تر باشد.

اخبار

غیر ممکن است که در بازار پر رونق مهاجرت، حداقل هفته ای یک بار اخباری مرتبط با آن منتشر نشود! ایجاد کردن صفحه اخبار و به روزرسانی آن با نشر هر خبر جدید و تازه، علاوه بر این که باعث بالا بردن اعتبار وب سایت مهاجرتی شما خواهد شد، در نتایج جست و جو بیش تر نشان داده می شوید و کاربران به راحتی اخبار مرتبط با مهاجرت را از طریق سایت شرکت مهاجرتی شما دنبال خواهند کرد.

اعضای ما

پروسه مهاجرت، یک پروسه کوتاه مدت به شمار نمی آید که در مدت زمانی دو – سه روزه به اتمام برسد. در واقع مشاوران مهاجرتی باید در چندین مرحله مدارک و مجوز های متقاضیان را بررسی نمایند و آن ها را تایید و تکذیب کنند و اطلاعات کاملی را در اختیار افراد مهاجر قرار دهند.

طراحی سایت مهاجرتی
ساخت صفحه اعضای ما در طراحی سایت مهاجرتی برای دسترسی راحت

از این رو ساخت صفحه ای به نام اعضای ما کمک خواهد کرد تا مشتریان و داوطلبان به واسطه عضویت از طریق این صفحه و با داشتن یک نام کاربری و رمز عبور، می توانند اطلاعات و اخبار مرتبط با مدارک و مجوز های خود را که مشاورین مهاجرتی در پنل کاربری هر متقاضی بار گزاری می کند، در دسترس داشته باشند.

ضمن این که می توانند مدارک تایید شده و یا مدارک مورد نیاز را از این پنل مورد بررسی قرار دهند و به پروسه مهاجرت خود سرعت ببخشند.

مقالات، وبلاگ، نوشته ها

به منظور بهتر و بیش تر دیده شدن در نتایج جست و جو، لازم است صفحه را تحت عناوینی مانند نوشته ها، وبلاگ، مقالات و… داشته باشید تا محتوا های تولید و تالیف شده در زمینه امور مهاجرتی را در خود جای داده باشد.

طراحی سایت مهاجرتی
ارائه مطالب مفید از طریق ساخت صفحه بلاگ یا نوشته ها

این مطالب با داشتن محتوایی اعم از عکس و ویدئو و متن، اطلاعات مهاجرتی را شبیه به اطلاعات عمومی در اختیار کاربران و متقاضیان قرار می دهند. به طور مثال مقاله «معرفی دانشگاه های ترکیه» شامل اطلاعاتی خلاصه در مورد دانشگاه های کشور ترکیه در رشته های تحصیلی متفاوت می شود. یا می توانید دانشگاه های رشته های مختلف از هر کشور را دسته بندی کرده و در قالب مقاله و نوشته در دسترس کاربران قرار دهید.

با چه دستگاهی وبسایت مهاجرتی شما جست و جو می شود؟

همان طور که می دانید، دستگاه های هوشمند مانند گوشی های موبایل، تبلت ها، لب تاب ها و… در دسترس تمامی افراد و اقشار جامعه قرار دارند. حال می توانید تشخیص دهید که هر کدام با چه دستگاهی نیاز به مطالب وبسایت مهاجرتی دارند؟ قطعا خیر.

پس باید راه اندازی سایت مهاجرتی به گونه ای انجام شود که مطالب آن در هر دستگاهی به درستی نشان داده شود. طراحی سایت مهاجرتی ریسپانسیو یا واکنش گرا دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید.

طراحی سایت مهاجرتی
در طراحی سایت مهاجرتی به ریسپانسیو بودن توجه کنید

زمانی که وبسایت به صورت ریسپانسیو طراحی می شود، مطالب اعم از تصاویر، ویدئو ها، متن ها و… همگی بسته به دستگاهی که توسط کاربر جست و جو در آن صورت گرفته است، کاملا مرتب و خوانا نشان داده خواهند شد و دیگر نیازی به جا به جایی صفحه به صورت افقی نمی باشد.

واکنش گرا بودن سایت نیز کمک می کند تا کاربران زمان بیش تری را در سایت شما ماندگار شوند و از اطلاعاتی که در اختیار آن ها گذاشته اید، استفاده نمایند. به طور مثال اگر خودتان مطلبی را در گوگل سرچ کنید و بر روی یکی از نتایج نشان داده شده، کلیک کنید، انتظار دارید که تمامی محتوا های درج شده در سایت، منظم و خوانا نمایش داده شوند.

اما سایتی که وارد آن شده اید، مطالب را خیلی کوچک نشان داده و تصاویر چندان برای نمایش در صفحه کوچک گوشی موبایل مناسب نیستند. در واقع شما به یک سایت وارد شده اید که واکنش گرا یا ریسپانسیو طراحی نشده است. قطعا سریعا خسته خواهید شد و به سراغ سایت دیگری می روید!

مطالب سایت را بهینه سازی کنید

ممکن است کلمه سئو یا بهینه سازی سایت را شنیده باشید. از سوی گوگل یک سری الگوریتم معرفی شده است که باید طراحی و راه اندازی وب سایت مهاجرتی بر اساس آن ها انجام شود. به رعایت این الگوریتم ها، سئو گفته می شود.

علاوه بر این که باید ساخت سایت مهاجرتی سئو شده صورت بگیرد، باید مطالب، محتوا ها، صفحات و… نیز یک به یک سئو شده و بهینه سازی شوند. سئو به خودی خود یک پروسه مفصل به شمار می آید که حوصله این مطلب از آن خارج است.

طراحی سایت مهاجرتی
بهینه سازی مطالب برای طراحی سایت مهاجرتی

اما لازم است بدانید که وبسایت شرکت مهاجرتی شما به واسطه عوامل مختلفی در نتایج جست و جو به کاربران نشان داده خواهد شد که یکی از آن ها seo می باشد. از این رو توصیه می کنیم که حتما آن را جدی بگیرید و تصور نکنید که با سئو کردن پول خود را دور ریخته اید!

با لینک سازی، مطالب را به هم ارتباط دهید

یکی از مهم ترین اقداماتی در زمان بهینه سازی مطالب یک سایت انجام می شود، لینک سازی داخلی می باشد. ایجاد یک پل ارتباطی میان مطالب مختلف سایت که با یکدیگر ارتباط دارند، مطالب را با سرعت بیش تری در اختیار کاربران قرار می دهد.

پیش تر در مورد مقاله «معرفی دانشگاه های کشور ترکیه» مثال زدیم. اگر بخواهیم مجدد همین نوع مقاله را به عنوان مثال مطرح کنیم، باید بگوییم که در زمان نگارش این مقاله از دانشگاه های مختلفی نام برده می شود که هر کدام رشته های تحصیلی متفاوتی را شامل می شوند.

حال با نام بردن از هر دانشگاه در هر رشته تحصیلی، می توانید دانشگاهی که در این مقاله به صورت خلاصه معرفی نموده اید را، در مقاله ای مجزا، به طور کامل معرفی نمایید و ویژگی ها، تاریخچه، رشته های تحصیلی، شهریه، موقعیت مکانی و هر چیزی دیگری که این دانشگاه شامل می شود را شرح دهید.

برای مثال در مقاله معرفی دانشگاه های کشور ترکیه، یک بخش را به «معرفی دانشگاه پزشکی کشور ترکیه» اختصاص داده اید. با ایجاد لینک برای «معرفی دانشگاه پزشکی کشور ترکیه» و ارتباط دادن آن به مقاله ای با همین عنوان، امکان اطلاع پیدا کردن کاربران از دانشگاه های پزشکی ترکیه را تنها با یک کلیک، فراهم کرده اید.

طراحی سایت مهاجرتی
در طراحی سایت مهاجرتی با لینک سازی داخلی، مطالب مرتبط را نشان دهید

البته ناگفته نماند که لینک سازی و ایجاد لینک های داخلی نیز موضوعی مفصل می باشد که سعی کردیم در خلاصه ترین و قابل درک ترین حالت ممکن آن را برای شما شرح دهیم.

اشتباه نکنید؛ حرفه ای عمل کنید و ساخت سایت مهاجرتی را جدی بگیرید!

راه اندازی و ساخت وب سایت مهاجرتی یک کار انفرادی نیست که بتوان آن را به تنهایی انجام داد. ضمن این که طراحی سایت در زمینه های مختلف هم چون طراحی سایت فروشگاهی، نیاز به دانش و مهارت دارد. هم چنین در زمان راه اندازی یک سایت شرکتی مانند سایت مهاجرتی، افراد متخصصی در این زمینه فعالیت می کنند و در زمینه ای دانش آن را دارند، بخشی از انجام کار را بر عهده می گیرند.

با سرعتی که گسترش و توسعه مشاغل در فضای مجازی دارند و بازار داغ و پر رونقی که این روز ها مهاجرت در میان افراد ایجاد شده است، زمان اشتباه کردن و از دست دادن فرصت نمی باشد. به همین دلیل باید حرفه ای عمل کنید و تا جایی که امکان دارد، از زمان خود برای پیشی گرفتن از رقبا استفاده نمایید.

ساخت یک وب سایت در زمینه امور مهاجرتی، باید کاملا حرفه ای صورت بگیرد و علاوه بر موارد گفته شده، نکات ریز و حائز اهمیتی که شاید تا به حال به آن ها توجه نداشته اید، مد نظر قرار داده شده و یک به یک اعمال شوند.

کاربر را گیج نکنید!

ایجاد دسترسی های راحت و سریع و اصطلاحا ساخت رابط کاربری مناسب، لازم است یکی از ویژگی های وبسایت مهاجرتی باشد. کاربران و متقاضیان باید این امکان را داشته باشند تا به راحتی به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند.

طراحی سایت مهاجرتی
رابط کاربری آسان برای طراحی سایت مهاجرتی

ایجاد دسته بندی های متعدد و نامرتبط، ارائه محتوا و مطالب در صفحات نامربوط، نامرتب بودن مطالب وب سایت و… همگی می توانند کاربر را گیج و سردرگم کنند. ضمن این که دسترسی به محتوای مورد نیاز را سخت می کند که همین امر موجب می شود در سایت شما مدت زمان زیادی را نماند.

ایجاد یک نوار ناوبری و وجود دسته بندی های کاملا واضح و مشخص می تواند یک راهکار برای ایجاد رابط کاربری آسان به شمار آید. هم چنین می توانید از دکمه های میانبر برای تماس با ما، درباره ما و یا دیگر صفحات و مطالب حائز اهمیت سایت خود استفاده نمایید.

کلمات ساده را انتخاب کنید.

تفاوتی ندارد که شما در چه زمینه ای فعالیت دارد و تصمیم دارید خدمات خود را به چه قشری از جامعه ارائه دهید. بلکه وظیفه دارید در زمان طراحی وب سایت شرکتی، حتما از کلمات ساده، قابل فهم و درک در مشخص کردن دسته بندی ها، صفحات و مطالب سایت استفاده نمایید.

شاید تصور کنید که قشر هدف شرکت مهاجرتی شما، افراد با سطح سواد دانشگاهی هستند و چون به دنبال مهاجرت اند، باید به واژه ها و لغات زیادی تسلط داشته باشند! اما تصور کنید که یک پدر یا مادر با سطح سواد متوسط به دنبال جست و جو شرایط مهاجرت برای فرزند خود می باشد. قطعا اگر به سایت شما وارد شود و با دنیایی از کلمات نامفهوم مواجه شود، سایت شما را ترک کرده و یک مشتری را از دست خواهید داد!

محتوای دست اول و آموزنده، راز سایت مهاجرتی موفق!

برای نمایش در میان جست و جوی ابتدایی گوگل، باید استفاده از محتوا یونیک و دست اول و اصطلاحا کپی نشده را جدی بگیرید. ربات گوگل یک ربات با هوش می باشد که در کسری از ثانیه تمامی مطالب وبسایت مهاجرتی شما را بررسی کرده و در صورت مشاهده هر گونه کپی برداری از دیگر سایت های داخلی یا خارجی، فورا رتبه سایت را در نتایج جست و جو تحت تاثیر قرار می دهد.

طراحی سایت مهاجرتی
تولید و تالیف محتوای درست اول و آموزنده در طراحی سایت مهاجرتی

یکی دیگر از مواردی که اغلب افرادی که تصمیم به طراحی سایت دارند، آن را هزینه اضافی و بیهوده تلقی می کنند، تولید محتوا می باشد. تولید یا تالیف محتوا باید سئو محور صورت بگیرد و کاملا یونیک باشد. استفاده از مطالب کپی برخی اوقات ضربات جبران ناپذیری به سایت و جایگاهی که در گوگل کسب کرده است وارد می کند!

علاوه بر دست اول بودن مطالب، باید آموزنده بوده و اطلاعات درستی در اختیار کاربران قرار بگیرد. هر چه اطلاعات کامل تر و جامع تر باشند، کاربران در وبسایت مهاجرتی شما زمان بیش تری را صرف می کنند و این تاثیر چشم گیری در رتبه سایت شرکت مهاجرتی برای نمایش در جست و جو نتایج گوگل خواهد داشت.

تعامل و ارتباط ایجاد کنید.

اجازه دهید که کاربران و متقاضیان آزادانه نظرات خود را در سایت درج کنند. تجربیات خود را در رابطه با مطلبی که در وبسایت نمایش داده شده است، با دیگر کاربران و بازدید کنندگان به اشتراک بگذارند. ایجاد تعامل و شکل دادن ارتباط میان وبسایت مهاجرتی و کاربران و بازدید کنندگان، تاثیرات بسیار خوبی در رتبه بندی گوگل خواهد داشت.

طراحی سایت مهاجرتی
با طراحی سایت مهاجرتی، تعامل و ارتباط ایجاد کنید

ایجاد دسترسی سریع به شبکه های اجتماعی که اختصاصی برای شرکت مهاجرتی ساخته شده اند، مانند صفحه ای از اینستاگرام، حساب کاربری در توئیتر یا دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکدین، پینترست و… علاوه بر این که راه های ارتباطی بیش تری را برای کاربران فراهم می کنند، تعامل و ترافیک وبسایت مهاجرتی شما را نیز افزایش خواهند داد.

به روز رسانی را فراموش نکنید

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، اخبار و قوانین و شرایط مربوط به مهاجرت، ممکن است هر زمان تغییر کند و لازم است با حتی کوچک ترین تغییر، مطالب وب سایت نیز به روز رسانی یا آپدیت شوند.

قرار دادن اطلاعاتی دقیق و به روز شده در اختیار کاربران، علاوه بر این که همواره سایت مهاجرتی شما را در اولین نتایج جست و جو گوگل نشان خواهد داد، رضایت آن ها را نیز جلب کرده و ممکن است به مشتری تبدیل شود!

گوگل شوخی ندارد!

ربات هوشمند و برنامه ریزی شده ای به نام گوگل، این روز ها تاثیر چشم گیری در زندگی روزمره تمامی افراد گذاشته است. حتی شما هم به عنوان فردی که به دنبال طراحی سایت مهاجرتی هستید، اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق همین ربات جست و جو کرده اید و در نهایت خواندن این مطلب را در پیش گرفته اید.

پس غیر ممکن است که در دنیای عجین شده با تکنولوژی امروزی، بتوان دستگاه های هوشمند و ربات های برنامه ریزی شده را نادیده گرفت و یا از آن ها استفاده نکرد!

ربات گوگل نیز با ایجاد یک سری قوانین و مقررات تحت عنوان الگوریتم، شرایط مشخصی را برای کاربرانی که تصمیم به فعالیت در فضای مجازی و بستر اینترنت دارند، تعیین کرده است. عدم رعایت این قوانین و مقررات مانند عدم رعایت حق کپی رایت مطالب، عدم رعایت بهینه سازی مطالب و دیگر مواردی که پیش تر نام بردیم، این ربات را عصبانی کرده و حتی در برخی از موارد ممکن است به طور کلی سایت مهاجرتی شما را از دسترس خارج کند.

طراحی سایت مهاجرتی
برای طراحی سایت مهاجرتی گوگل را جدی بگیرید!

پس بهتر است قوانین و اصولی که مشخص کرده است را جدی بگیرید و مطمئن باشید که گوگل شوخی ندارد! حتی اگر در لحظه متوجه عدم رعایت این اصول در سایت مهاجرتی شما نشود، شک نکنید در اولین فرصتی که از آن مطلع شود، رتبه وبسایت را تحت تاثیر قرار داده و جایگاهی که کسب کرده اید را گرفته و سایت را در نتایج صفحات دوم، سوم و یا حتی دهم نشان خواهد داد!

باید از دست بدهید تا به دست آورید!

اگر تصور می کنید که صرف و پرداخت هزینه برای راه اندازی وب سایت مهاجرتی، بیهوده می باشد و یا انجام برخی از اصول و نکات گفته شده در راستای ساخت یک سایت مهاجرتی لزومی ندارد فقط خرج پول اضافی است، بهتر است بدانید که باید از دست بدهید تا به دست آورید!

شما با طراحی یک سایت مهاجرتی و معرفی خدمات خود در آن بر اساس الگوریتم های گوگل و بهینه سازی مطالب بار گزاری شده، در واقع در مسیر یک سرمایه گذاری پر بازده و میان مدت قدم برمی دارید که اگر هر یک از اصول گفته شده رعایت نشود، بدون تردید هیچ افزایش درآمدی از بستر گوگل و وب سایت مهاجرتی خود نخواهید داشت.

پس بدون آن که بخواهید برای راه اندازی وب سایت مهاجرتی خود خساست به خرج دهید، با در نظر گرفتن اصول و قواعد گفته شده، با تیمی متخصص و مجرب در زمینه طراحی سایت مهاجرتی وارد مذاکره شوید و خواسته های خود را مطرح نمایید و خدماتی که ارائه می دهید را شرح دهید تا متناسب ترین سایت را در بستر گوگل برای جذب مشتریان بیش تر، افزایش درآمد و عرضه خدمات داشته باشید و در کارزار رقابت کاری خود، از دیگر رقبا پیشی بگیرید.

برای دریافت اطلاعات کاملی تر و همین طور استفاده از خدمات مشاوره رایگان طراحی سایت، می توانید با متخصصین شرکت هیراوب تماس بگیرید و اقدامات لازم را انجام دهید.

نویسنده:

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بذارید:

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed