دسته بندی مقاله : خدمات

 طراحی سایت گردشگری

هر روزه افراد زیادی تجربیات خود را از موارد مختلف از جمله سفر در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. به همین دلیل روز به روز به تعداد نفراتی که برای سفر ترغیب می شوند، افزوده می شود. حال طراحی سایت گردشگری این امکان را فراهم می کند که افراد مشتاق به سفر، بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی، تور مسافرتی دلخواه خود را خریداری کنند و یا هتل و اقامتگاه توریستی مورد نظر را رزرو نمایند.

سایت ها و وب سایت هایی که در حوزه گردشگری و توریستی فعالیت دارند، از طریق معرفی اماکن دیدنی و جاذبه های تاریخی و همین طور تبدیل شدن به محل برای تبادل نظرات گردشگران و به اشتراک گذاشتن تجربیات آن ها، تحول عظیمی را در صنعت گردشگری کشور به وجود آورده اند.

در واقع طراحی وب سایت توریستی این امکان را فراهم می کند تا فرآیند آمادگی سفر برای افراد سرعت بخشیده شود و گردشگران داخلی و خارجی از طریق یک پایگاه منسجم و جامع و کامل، تورهای گردشگری، بلیط قطار، هواپیما و اتوبوس به مقصد های متفاوت، رزرو اقامتگاه ها، هتل ها و مسافرخانه ها و… را در کم ترین زمان ممکن به راحتی انجام دهند.

طراحی سایت گردشگری
چطوره با طراحی سایت گردشگری کسب و کار خود را گسترش دادم

هم چنین پس از طراحی وب سایت گردشگری، گردشگران و مسافرین می توانند با جست و جو در بستر گوگل، خدمات مسافرتی و توریستی مورد نیاز خود را در میان نتایج نشان داده شده پیدا کنند و به منظور رسیدن به مقصد دلخواه خود، خرید تور، بلیط و یا رزرو اقامتگاه و هتل را انجام دهند.

طراحی وب سایت گردشگری چه ضرورتی دارد؟

استفاده از دستگاه های هوشمند مانند لب تاب، گوشی تلفن همراه، تبلت و… یک امر متداول و رایج در زندگی روزمره افراد به حساب می آید. گوگل نیز به خودی خود، یک امر تاثیر گذار شمرده می شود که جست و جو و دسترسی به اطلاعات مختلف را برای افراد سهولت بخشیده است.

حال با وجود این دو در کنار هم، عده زیادی خواسته و نیاز ها و یا اطلاعات درخواستی خود را در بستر گوگل و از طریق همین دستگاه های هوشمند جست و جو می کنند. ربات گوگل نیز وظیفه دارد بر اساس جست و جو هر کاربر، نتایج تایید شده را نشان دهد.

علاوه بر این، گسترش کسب و کار های متعدد در فضای مجازی و پیشرفت آن ها به واسطه بستر گوگل، منجر شده است تا بازار داغ و رقابتی تنگاتنگی ایجاد شود. با تغییراتی که این روز ها در شیوه عرضه و تقاضا میان مشاغل و کاربران و مشتریان صورت گرفته است، ارائه خدمات و محصولات به صورت اینترنتی به امر ضروری برای کسب درآمد بیش تر و افزایش جذب مشتری تبدیل شده است.

صنعت گردشگری نیز از گذشته یک صنعت حائز اهمیت و پر رونق به شمار می آمده است که تا به امروز، هم چنان برای افراد متعدد و گوناگونی در زمینه های مختلف وابسته به این صنعت، درآمد زایی دارد. حال طراحی وب سایت توریستی می تواند خدمات گردشگری را به صورت آنلاین و اینترنتی در اختیار مسافران و گردشگران قرار دهد.

اجاره و رزرو اقامتگاه، هتل، مسافر خانه، آشنایی با اماکن تاریخی و جاذبه های تفریحی و دیدنی هر شهر و کشور، خرید و رزرو بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و…. همگی جزو خدمات یک آژانس مسافرتی به حساب می آیند که سایت گردشگری آن ها را به صورت آنلاین در اختیار افراد مختلفی از سر تا سر دنیا قرار خواهد داد.

از آن جایی که کسب و کار های سنتی محدودیت زمانی و مکانی دارند و باید در ساعات کاری مشخص فعالیت داشته باشند و یا در یک محل مشخص مانند دفتر، شرکت و… فعالیت نمایند، طراحی سایت مسافرتی این امکان را ایجاد می کند تا شما بدون هیچ گونه محدودیت مکانی و زمانی خدمات گردشگری خود را ارائه دهید.

طراحی سایت گردشگری
بررسی ضرورت و اهمیت طراحی سایت گردشگری

ضمن این که اگر طراحی وبسایت گردشگری را به صورت چند زبانه انجام دهید، بدون تردید گردشگران دیگری که خارج از ایران زندگی می کنند، امکان استفاده از این خدمات را خواهد داشت.

با وجود آژانس های مسافرتی و گردشگری متعددی که در جای جای شهر و کشور فعالیت داشته و خدمات توریستی خود را به واسطه گوگل و جست و جو کاربران ارائه می دهند، چندان هم خالی از لطف نیست که شما کسب و کار خود را در بستر ایجاد کنید و در کنار دیگر رقبای کاری، خدمات مسافرتی و گردشگری مناسبی در قالب یک وب سایت گردشگری ارائه دهید.

ساخت سایت توریستی و گردشگری را اصولی پیش ببرید!

راه اندازی وب سایت مسافرتی و ساخت یک سایت گردشگری،  اصول و قواعدی را شامل می شود که باید یک به یک آن ها را به طور تخصصی و به منظور پیش برد اهداف خود در ارائه خدمات توریستی و افزایش درآمد، رعایت نمایید.

در صورتی که این اصول مورد توجه قرار نگیرند و ساخت سایت گردشگری بی هیچ قاعده ای انجام بگیرد، علاوه بر این که هیچ درآمد مازادی را از آن کسب نخواهید کرد، بلکه حتی هیچ گاه نتوانید در میان نتایج گوگل به نمایش درآیید!

دامنه و هاست

اولین لازمه طراحی سایت گردشگری، تهیه دامنه و هاست می باشد. هاست به فضایی ابری در بستر فضای مجازی و اینترنت گفته می شود که مطالب سایت شما در آن بارگزاری شده و سپس به کاربران نشان داده می شوند.

طراحی سایت گردشگری
انتخاب هاست و دامنه در زمان طراحی سایت گردشگری

دامنه نیز همان نام سایت شما می باشد از طریق جست و جو به کاربران نشان داده می شود. می توانید نام سایت خود را بر اساس نام شرکت گردشگری و آژانس مسافرتی که در آن فعالیت دارید، انتخاب نمایید.

قالب سایت

بدون تردید محلی را برای نمایش دادن خدمات خود نیاز دارید تا علاوه بر داشتن ظاهر زیبا، دسترسی های مختلفی را شامل شده و کاربران و گردشگران را به بخش ها و قسمت های گوناگون وب سایت متصل کند. ضمن این که یک ساختار مرتب و منظم را پیش روی کاربران قرار دهد تا امکان دسترسی به مطالب مورد نیاز خود را داشته باشند.

طراحی سایت گردشگری
انتخاب مناسب قالب زمان طراحی سایت گردشگری برای راحتی کاربر

قالب سایت دقیقا چنین مسئولیتی را بر عهده دارد. پس از این که دامنه و هاست مشخص شد، باید قالب وب سایت گردشگری که مد نظر دارید را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که تنوع گسترده ای در زمینه قالب سایت وجود دارد و باید بر اساس نوع سایت مسافرتی و توریستی خود، قالب متناسبی را نصب نمایید. در صورتی که در این زمینه مهارت کافی ندارید، می توانید با مشاورین طراحی سایت هیراوب مشورت کنید.

رنگ بندی

انتخاب رنگ های مناسب که باعث آزار چشم نشود و نوشته و تصاویر را نامفهوم نشان ندهد و دسته بندی ها و ساختار وب سایت را به درستی نمایش داده و ویترین آنلاین جذاب و زیبایی را از خدمات گردشگری و مسافرتی در اختیار کاربران قرار دهد، اهمیت زیادی دارد.

رنگ بندی نیز نقش موثری در خوانا نشان دادن مطالب سایت و نوشته های درج شده دارد. هم چنین باید تناسب و هماهنگی لازم میان رنگ های انتخاب شده وجود داشته باشد. ضمن این که از استفاده یک رنگ در طراحی وب سایت مسافرتی به شدت خودداری کنید و با ایجاد یک پالت رنگی مناسب، بخش های مختلف را زیبا تر کنید.

طراحی سایت گردشگری
انتخاب پالت رنگی مناسب در زمان طراحی سایت گردشگری

در نظر داشته باشید که پالت های رنگی برای ساخت سایت گردشگری، باید کنتراست لازم را کنار یکدیگر ایجاد نمایند و با روشنی و تیرگی و پر رنگی و کم رنگی و خنثی بودن و… هارمونی جذابی را از نظر بصری به وجود آورند.

فونت

تمامی متن هایی که در سایت گردشگری شما نشان داده می شوند، مانند دسته بندی ها، صفحات،  نوشته ها، مطالب و…. باید دارای فونتی جذاب و کاملا خوانا باشند. در صورتی که از فونت های خیلی تحریری و ناخوانا برای متون وب سایت مسافرتی خود استفاده نمایید، بدون تردید کاربران خسته شده و با سردرگمی میان تعدادی کلمات ناخوانا ، سایت شما را بدون استفاده از هیچ خدماتی ترک خواهند کرد!

نگران نباشید، فونت های زیادی طراحی شده اند که در عین زیبا بودن، خوانا می باشند و کاربران برای متوجه شدن کلمات، مجبور به چند بار خواندن آن ها نخواهند بود. اما مجدد توصیه می کنیم که در انتخاب فونت دقت نمایید و خواندن کلمات و متون سایت مسافرتی خود را برای او دشوار نکنید!

با چند کلیک، طراحی سایت مسافرتی را انجام دهید!

برای طراحی وب سایت گردشگری، انجام برخی از امور به شما کمک خواهد کرد تا به صورت اصولی این کار را جلو ببرید و پس از راه اندازی آن، با مشکل مواجه نشوید. یک وب سایت مسافرتی، قطعا خدمات مختلفی را ارائه می دهد.

طراحی سایت گردشگری
با چند کلیک ساده طراحی سایت گردشگری را انجام دهید!

این خدمات باید به صورت درستی در دسترس کاربران و گردشگران قرار بگیرند. نباید افراد در زمان رزرو و یا خرید خدمات دچار مشکل شوند. ضمن این که عرضه خدمات با راحت ترین روش و بهترین شکل ممکن، می تواند تاثیر چشم گیری در نشان داده شدن سایت شما در نتایج ابتدایی گوگل داشته باشد!

کدام خدمات مسافرتی و گردشگری را ارائه می دهید؟

برخی از سایت ها و وب سایت ها مانند سایت آژانس هوایی، صرفا فروش بلیط های هواپیما به مقصد های مختلف را عرضه می دارند و یا تور های مسافرتی که رفت و برگشت آن ها با هواپیما صورت می گیرد را ارائه می دهند.

حال تصور کنید که یک سایت گردشگری چه خدمات متنوعی را در زمینه های رزرو و خرید بلیط، رزرو اقامتگاه و هتل و مسافر خانه، رزرو و خرید تور های مسافرتی و… در اختیار کاربران قرار دهد!

طراحی سایت گردشگری
تهیه لیست از خدمات قابل ارائه در زمان طراحی سایت گردشگری

حال باید یک لیست کامل از تمامی خدمات توریستی و گردشگری که ارائه می دهید، تهیه نمایید. این لیست در زمان طراحی سایت گردشگری به شما کمک خواهد کرد تا دسته بندی های کاملی داشته باشید و اطلاعات دقیقی را در دسترس کاربران قرار دهید.

با درگاه پرداخت اعتبار بیش تری کسب کنید.

پرداخت های اینترنتی از طریق درگاه های مختلف و ارائه این خدمات از سوی تمامی بانک های کشور، به یکی از بخش های جداناپذیر از زندگی روزمره تمامی افراد تبدیل شده است.

وجود درگاه پرداخت و توجه به آن در زمان راه اندازی وب سایت گردشگری، منجر به جلب اعتماد کاربران و گردشگران شده و در نهایت پروسه پرداخت را برای آن ها سهولت می بخشد. در واقع درگاه پرداخت می تواند خرید و رزرو را آسان تر کند و بدون محدودیت مکانی و زمانی، به حساب شما، به واسطه همین درگاه پرداخت، پول واریز شود!

طراحی سایت گردشگری
درگاه پرداخت راهی برای کسب درآمد بیش تر پس از طراحی سایت گردشگری

مدت زیادی است که دیگر سایت ها و وب سایت که خدمات و محصولاتی را برای فروش ارائه می دهند، از شیوه کارت به کارت استفاده نمی کنند و صرفا با متصل کردن یک درگاه پرداخت، پروسه پرداخت هزینه ها را برای کاربران و مشتریان خود مقدور می سازند.

ساخت صفحات مهم را فراموش نکنید!

ایجاد یک دسترسی راحت برای کاربران و افرادی که برای خرید و استفاده از خدمات گردشگری به وب سایت مسافرتی و توریستی شما مراجعه می کنند، اهمیت فراوانی دارد. گردشگران و مسافرین نباید به دنبال خدمات مورد نیاز خود بگردند و در میان حجم زیادی از مطالب در سایت، سردرگم شوند.

ساخت صفحات مهم در زمان طراحی وب سایت مسافرتی و توریستی، شرایطی را فراهم می کند تا کاربران و بازدید کنندگان بدون آن که مجبور به اتلاف وقت خود برای گشتن خدمات مورد نیازشان شوند، دسترسی سریعی نسبت به آن داشته باشند.

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحات مهم در زمان طراحی سایت گردشگری

این نکته را فراموش نکنید که یکی از اهداف راه اندازی وب سایت گردشگری، صرفه جویی در وقت و هزینه های کاربران و گردشگران می باشد. چرا که مراجعه به آژانس های گردشگری و خرید خدمات مورد نیاز، یک امر هزینه بر بوده و نیاز به صرف زمان زیادی دارد.

از این رو طراحی وب سایت گردشگری کمک می کند تا این نوع از خدمات به صورت اینترنتی و آنلاین و با مزیت عدم وجود محدودیت مکانی و زمانی، در اختیار کاربران، گردشگران و مسافرین قرار بگیرد.

صفحه تماس با ما

یکی از صفحاتی که ساخت آن در زمان طراحی سایت توریستی اهمیت بالایی دارد، صفحه تماس با ما می باشد. این صفحه شامل اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی آژانس مسافرتی شما در هر شهر و منطقه، شماره تماس، آدرس شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، فیس بوک و…، آدرس ایمیل، شماره فکس و حتی شماره داخلی های مختلف می شود.

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحه تماس با ما در زمان طراحی سایت گردشگری

بهتر است داخلی های مختلف مانند فروش تور های خارجی، فروش تور های داخلی، رزرو هتل، اقامتگاه، مسافر خانه، فروش بلیط های داخلی، فروش بلیط های خارجی و… را در این بخش ثبت کنید تا در صورت بروز هر گونه سوال، کاربران امکان تماس با آن را داشته باشند و مجبور به وصل شدن به اپراتور و مدت ها پشت خط ماندن، نشوند!

این صفحه به کسب و کار شما کمک خواهد کرد تا اعتبار بیش تری را به دست آورید و از نظر کاربران قابل اعتماد به نظر برسید.

صفحه درباه ما

یکی دیگر از صفحات حائز اهمیت و ضروری برای راه اندازی وب سایت گردشگری، صفحه درباره ما می باشد. این صفحه شامل اطلاعاتی در مورد مجوز های کسب شده توسط آژانس مسافرتی شما می شود و یک توضیح کوتاه در رابطه با کسب و کار و تاریخ شروع به کار و تاسیس این بیزینس در اختیار کاربران قرار داده می شود.

این صفحه نیز از جمله صفحاتی است که به کار و خدماتی که ارائه می دهید، اعتبار می دهد و رضایت و اعتماد کاربران را جلب می کند.

صفحه رزرو آنلاین

همان روز که پیش تر اشاره کردیم، یکی از مهم ترین اهداف طراحی وب سایت مسافرتی، ارائه خدمات گردشگری به صورت غیر حضوری و اینترنتی می باشد. چرا که مسافرین و گردشگران برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود، اقدام به استفاده از خدمات آنلاین مسافرتی می کنند.

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحه رزرو آنلاین خدمات در زمان طراحی سایت گردشگری

وجود صفحه ای تحت عنوان رزرو آنلاین در واقع کلیه خدماتی که پیش تر لیستی از آن ها تهیه کرده اید را شامل می شود. رزرو اقامتگاه ها و هتل ها، رزرو بلیط های قطار، هواپیما و یا اتوبوس، رزرو تور های گردشگری متنوع و… همگی از طریق این صفحه صورت می گیرد و یا این صفحه اطلاعاتی را در اختیار کاربران در زمینه رزرو این نوع خدمات قرار می دهد.

صفحه معرفی خدمات

به عنوان یک آژانس گردشگری و توریستی، چه خدماتی را ارائه می دهید؟ آیا صرفا فروش بلیط به مقصد های مختلف، خدمات شما به حساب می آیند؟

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحه معرفی خدمات در زمان طراحی سایت گردشگری

تهیه لیست خدمات قابل عرضه به شما در ساخت صفحه خدمات نیز کمک خواهد کرد و یک طراحی سایت مسافرتی بی نقص را رقم می زند! چرا که لیست تهیه شده از سوی شما، به صورت کامل در این بخش درج می شود و در صورت نیاز، لینک سازی های داخلی به هر یک از بخش ها و خدمات نام برده شده انجام می گیرد تا کاربران و گردشگران پس از وارد شدن به صفحه معرفی خدمات، امکان دسترسی به خدمات مورد نیاز خود را داشته باشند.

صفحه وبلاگ، مقالات، محتوا، نوشته و…

اگر تصمیم داشته باشید که به غیر از خدمات گردشگری و مسافرتی، اطلاعاتی را در مورد اماکن دیدنی و تاریخی و جاذبه های گردشگری و تفریحی هر شهر و کشور در اختیار کاربران و گردشگران قرار دهید، باید صفحه ای را با نام صفحه نوشته ها، بلاگ، مقالات و… زمان طراحی وب سایت گردشگری بسازید.

این صفحه علاوه بر ارائه اطلاعات مفید و مثمر ثمر به گردشگران و مسافرین در رابطه با موضوعات گردشگری و توریستی، به دیده شدن سایت شما در نتایج ابتدایی گوگل نیز کمک خواهد کرد! این صفحه می تواند اطلاعات کاملی را در مورد دیدنی های ایران در اختیار گردشگران خارجی قرار دهد. از این رو افراد متعدد برای بازدید از آن ها ترغیب شده و سریعا برای خرید بلیط مقصد مورد نظر خود از طریق وب سایت گردشگری شما اقدام خواهند کرد.

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحه بلاگ و نوشته ها در زمان طراحی سایت گردشگری

البته این صفحه به خودی خود می تواند از دسته بندی ها و بخش های مختلفی تشکیل شود تا دسترسی راحت تری برای کاربران نسبت به اطلاعات موجود در سایت گردشگری فراهم شود.

صفحه سوالات متداول

استفاده از خدمات گردشگری و مسافرتی، بدون تردید سوالاتی را برای افراد به وجود می آورد. با یک آنالیز ساده و بررسی تجربیاتی که در زمینه ارائه خدمات گردشگری و مسافرتی دارید، می توانید صفحه ای را به نام سوالات متداول و یا پرسش های پر تکرار در وب سایت گردشگری خود داشته باشید.

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحه سوالات پر تکرار و متداول در زمان طراحی سایت گردشگری

این صفحه شامل سوالات تکرار شده مسافرین و گردشگران می شود تا بدون اتلاف وقت و منتظر ماندن پشت خط برای وصل شدن به داخلی مورد نظر، جواب مناسبی را برای سوالات خود پیدا کنند.

صفحه دسته بندی

در تمامی مراحل ساخت سایت گردشگری باید دسترسی راحت و جلوگیری از اتلاف وقت کاربران را مد نظر قرار دهید. از این رو ایجاد کردن صفحه ای برای مشخص کردن خدمات و ایجاد کردن دسترسی سریع برای هر کدام، امکان استفاده و لینک شدن کاربران را در کوتاه ترین زمان ممکن می سازد.

صفحه تخفیفات

استفاده از تخفیف برای همه افراد لذت بخش می باشد. حال وجود یک صفحه با نام تخفیفات، تخفیف هایی را برای تور های لحظه آخری و بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس با ظرفیت های محدود به کاربران و مسافران ارائه می دهد.

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحه تخفیفات در زمان طراحی سایت گردشگری

ایجاد کردن این صفحه در زمان ساخت سایت گردشگری می تواند به نمایش سایت شما در نتایج کمک زیادی کند. هم چنین احتمال نشان داده شدن آدرس سایت مسافرتی تان در میان نتایج گوگل بالا می برد.

صفحه باشگاه گردشگران یا باشگاه مشتریان

در صورتی که تصمیم دارید متمایز از دیگر رقبای خود در زمینه ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری عمل کنید، پبشنهاد می دهیم صفحه ای را تحت عنوان باشگاه مشتریان در نظر بگیرید.

اجازه دهید تا کاربران و افرادی که از شما خدمات دریافت کرده اند، با داشتن حساب کاربری و امکان به اشتراک گذاشتن عکس ها تصاویری که در سفر های مختلف ثبت نموده اند، خاطرات شیرین و به یاد ماندنی خود را با دیگر کاربران و حتی کاربرانی که برای اولین مرتبه به سایت مسافرتی شما مراجعه نموده اند، به اشتراک بگذارند!

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحه باشگاه گردشگران در زمان طراحی سایت گردشگری

ضمن این که این صفحه کمک می کند عکس ها و تصاویر یونیکی از جاذبه های تاریخی و اماکن تفریحی شهر ها و کشور های مختلف داشته باشید، می توانید با ارائه تخفیفات متنوع، کاربران جست و جو گر را به مشتری تبدیل کنید.

صفحه معرفی هتل ها و اقامتگاه ها

برای این که بتوانید اطلاعات کامل و درستی را در اختیار کاربران قرار دهید، وظیفه دارید تا با ایجاد کردن صفحه هتل و اقامتگاه ها در زمان ساخت وب سایت مسافرتی، اطلاعاتی را در مورد خدماتی که هر یک از هتل ها، اقامتگاه ها، مسافر خانه ها، اقامتگاه های بوم گردی و… عرضه می دارند، ارائه دهید.

طراحی سایت گردشگری
ساخت صفحه معرفی هتل ها و اقامتگاه ها در زمان طراحی سایت گردشگری

در واقع با راه اندازی این صفحه اطلاعات دیگری نظیر سطح کیفیت غذا، سطح کیفیت بهداشت و تمیزی، سطح کیفیت خدمات رفاهی، موقعیت مکانی آن در هر شهر و کشور و… را در رابطه با هر اقامتگاه و هتل، درج می کنید.

علاوه بر این، کاربران و گردشگرانی که از خدمات این هتل ها و اقامتگاه ها استفاده کرده اند، نظرات خود را درج می نمایند و میان افراد، مکالمه و تعامل ایجاد می شود. ضمن این که گردشگران می توانند انتخاب درستی بر اساس تجربیات دیگر کاربران نسبت به انتخاب و رزرو هتل و اقامتگاه داشته باشند!

تعامل ایجاد کنید!

ایجاد تعامل در بین کاربران سایت از طریق کامنت گذاری و ثبت نظرات، اهمیت زیادی در دیده شدن سایت شما دارد. هم چنین باید بخش هایی را در زمان ساخت وب سایت گردشگری فراهم کنید تا کاربران بتوانند به خدمات ارائه شده از سوی شما، امتیاز بدهند و یا امکان امتیاز دهی به اقامتگاه ها و هتل ها را داشته باشند.

طراحی سایت گردشگری
در نظر گرفتن تعامل بین کاربران در زمان طراحی سایت گردشگری

در این صورت دیگر کاربران و گردشگران با توجه و استناد به این امتیاز دهی ها و نظرات درج شده، انتخاب مناسبی از خدمات مسافرتی خواهند داشت.

به سرچ در دستگاه های مختلف دقت کنید

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، جست و جو در گوگل برای رفع نیاز ها و خواسته ها توسط افراد مختلف، در دستگاه های متفاوتی هم چون، گوشی همراه، تبلت، لب تاب و… صورت می گیرد.

از این رو باید در زمان ساخت سایت مسافرتی و گردشگری به این نکته توجه نمایید تا تمامی مطالبی که در سایت خود قرار داده اید، در دستگاه های مختلف به درستی نشان داده شود. نمایش مطالب بر اساس دستگاهی که خدمات گردشگری را جست و جو کرده است و وارد سایت شما شده است، ریسپانسیو یا واکنش گرا نام دارد.

طراحی سایت گردشگری
طراحی سایت گردشگری ریسپانسیو و واکنس گرا داشته باشید

در واقع ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن وب سایت به این معنا است که از طریق هر دستگاهی که وارد سایت شوید، می توانید مطالب آن را به صورت واضح و خوانا مشاهده کنید. تصور کنید به دنبال خرید یک فندک هستید، پس از جست و جو در گوگل، وارد یکی از سایت های نتایج گوگل می شوید، برای مشاهده مدل های مختلف این محصول، نیاز دارید که عکس هایی واضح را بررسی نمایید.

حال به جای این که این عکس ها واضح به شما نمایش داده شوند، تار دیده می شوند و نوشته ها و مطالب دیگری که در سایت درج شده اند، سایز هماهنگی با گوشی همراه شما ندارند. بله، شما وارد یک وب سایت شد اید که واکنش گرا نبوده و عمل ریسپانسیو برای آن در نظر گرفته نشده است.

پس از این سایت خارج می شوید و در میان دیگر نتایج به دنبال فندک دلخواه می گردید! حال اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت گردشگری را درک کردید؟ اگر چه از مدت زمانی که کاربر در سایت شما می ماند و ربات هوشمند گوگل آن را رفتار شناسی می کند، می توانید رتبه های خوبی را در نتایج جست و جو به دست آورید!

سئو اصلا هزینه بیهوده نیست!

برخی از افراد تصور می کنند که سئو و بهینه سازی مطالب وب سایت، هزینه ای بیهوده برای وب سایت می باشد. با توضیحاتی که در این بخش ارائه کرده ایم، به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که سئو یکی از لازمه های ضروری برای طراحی سایت گردشگری و مسافرتی به شمار می آید.

شما با ساختن صفحات مختلف و معرفی خدماتی که از طریق آژانس مسافرتی خود ارائه می دهید، ساخت وب سایت توریستی را انجام داده اید. صرفا بارگزاری مطالب و ساخت این صفحات منجر به ارائه خدمات گردشگری به صورت آنلاین نخواهد شد.

طراحی سایت گردشگری
برای طراحی سایت گردشگری سئو و بهینه سازی مطالب را جدی بگیرید

ربات گوگل الگوریتم هایی را ایجاد کرده است تا دارندگان وب سایت ها و مالکین کسب و کار هایی که در این بستر فعالیت می کنند، با تکیه بر آن ها، خدمات و محصولات خود را به کاربران ارائه دهند. حال تصور کنید که پس از راه اندازی سایت گردشگری، این الگوریتم های لازم الاجرا، در وب سایت اجرا نشوند. چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

شما قوانین و الگوریتم های تعیین شده از سوی گوگل را رعایت نکرده اید. پس گوگل به دلیل این قانون شکنی، در میان نتایج جست و جو، وب سایت گردشگری شما را نشان کاربران نخواهد داد! پس دیگر خبری در ارائه خدمات مسافرتی آنلاین و غیر حضوری و افزایش درآمد نخواهد بود.

رعایت این الگوریتم ها سئو و بهینه سازی مطالب سایت نام دارد. حال به خوبی با اهمیت seo آشنا شدید؟ آیا می خواهید در نتایج گوگل نشان داده نشوید؟

پس تصور نخ نمای سئو هزینه ای بیهوده برای طراحی وب سایت مسافرتی می باشد را از سر بیرون کنید و سعی کنید بر اساس صحبت هایی که متخصص سئو انجام می دهد، به درستی اقدامات لازم را انجام دهید و اطلاعات کافی را در اختیار وی قرار دهید.

لینک سازی؛ دسترسی بهتر، فروش موفق

ایجاد دسترسی و مرتبط سازی بخش ها و قسمت های مختلف وب سایت گردشگری از دیگر کار های ضروری برای راه اندازی سایت مسافرتی می باشد. چرا که باید کاربران بتوانند در کم ترین زمان ممکن، خدمات مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند.

طراحی سایت گردشگری
لینک سازی اصولی یکی از لازمه های طراحی سایت گردشگری

لینک سازی صحیح و اصولی، علاوه بر این که به عنوان بخشی از سئو داخلی سایت به حساب می آید، ارتباط مطلوبی و مناسبی را میان بخش های مختلف سایت توریستی شما برقرار می کند. پس با برقراری این ارتباط، خدمات گردشگری و مسافرتی که ارائه می دهید، با دسترسی بهتر و راحت تری در اختیار کاربران قرار می گیرد.

تصور کنید یک کاربر در رابطه با «جاذبه های دیدنی شهر شیراز» مطلبی را در بستر گوگل جست و جو کرده است و سایت گردشگری شما که دارای چنین مطلبی می باشد، در میان نتایج نشان داده شده است. کاربر به سایت شما وارد شده و در حال مطالعه و آشنایی با جاذبه های دیدنی شیراز می باشد.

برخی از آن ها به دلیل داشتن جذابیت بالا، کاربر را ترغیب می کنند تا برای بازدید حضوری و مشاهده آن ها از نزدیک به شهر شیراز سفر کند. وجود یک لینک برای خرید بلیط شیراز یا خرید بلیط قطار شیراز، یا خرید بلیط هواپیما شیراز و… هر کدام می توانند دسترسی راحتی و پر سرعتی را به خدمات فروش بلیط وب سایت گردشگری برقرار کنند.

پس کاربر با کلیک بر روی این لینک، وارد صفحه فروش بلیط به مقصد شیراز می شود و در میان تاریخ های موجود و وسایل حمل و نقل مختلف، انتخاب مورد نیاز خود را انجام داده و سپس با متصل شدن به درگاه پرداخت، خرید بلیط را انجام می دهد.

طراحی سایت گردشگری
مرتبط سازی مطالب سایت از طریق لینک سازی زمان طراحی سایت گردشگری

به همین راحتی توانستید از طریق لینک سازی، یک کاربر که صرفا به دنبال اطلاعات بود را به مشتری و مسافر تبدیل کنید و از طریق وب سایت گردشگری خود، بلیط به مقصد شیراز را به فروش برسانید.

پس در نظر داشته باشید که ایجاد یک پل ارتباطی به نام لینک میان صفحات و مطالب و خدمات مختلف و متفاوتی که تصمیم دارید به واسطه طراحی سایت مسافرتی و توریستی ارائه دهید، مشتریان زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

تخصص ندارید؟ از تجربه یک تیم استفاده کنید!

 به طور کلی راه اندازی وب سایت گردشگری کار انفرادی و پیش پا افتاده ای نیست که امکان انجام دادن آن به تنهایی وجود داشته باشد. افراد مختلفی از جمله سئوکار، طراح سایت، گرافیست، محتوا کار و… همگی با پذیرفتن مسئولیتی در حوزه کاری و تخصص خود، کنار یکدیگر طراحی وب سایت گردشگری و مسافرتی مورد نظر شما را انجام می دهند.

طراحی سایت گردشگری
از تیم طراحی سایت گردشگری در این زمینه کمک بگیرید

با یک جست و جو ساده در گوگل، متوجه خواهید شد که تعداد زیادی از آژانس های مسافرتی و گردشگری، پیش تر از شما ارائه خدمات توریستی خود را به صورت آنلاین و اینترنتی آغاز کرده اند. حال برای جا نماندن و حتی طی کردن این مسیر در کوتاه ترین زمان ممکن و جلوگیری از بروز هر مشکلی که می تواند فرآیند فروش خدمات مسافرتی شما را به تعویق بی اندازد، باید از افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید.

در واقع با وجود چنین بازار رقابتی تنگاتنگی که در بستر گوگل و نتایج جست و جو ها مشاهده می کنید، جای هیچ اشتباهی وجود ندارد و کوچک ترین خطا، می تواند منجر به از دست دادن زمان شود. پس توجه داشته باشید، اگر بخواهید به صورت اصولی طراحی وب سایت شرکتی شما صورت بگیرد، باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نوع وب سایت را بر اساس خدمات مشخص کنید!

در مجموع طراحی سایت شامل طیف گسترده ای از سایت های مختلف برای کسب و کار ها در حوزه های متفاوت می شود. همان طور که می دانید کسب و کار های گوناگونی این روز ها خدمات و محصولات متنوعی را از طریق سایت و وب سایت و در بستر گوگل ارائه می دهند. از این رو باید مشخص کنید که به چه نوع سایتی نیاز دارید!

به طور مثال، طراحی سایت فروشگاهی، باید بر اساس اصول منحصر به فردی صورت بگیرد. طراحی سایت آنلاین شاپ، علاوه بر این که اصول و قواعد خاص خود را دارید، شیوه بهینه سازی مطالب و سئو آن نیز با سایت های دیگر مانند وب سایت گردشگری شما متفاوت می باشد.

طراحی سایت گردشگری
مشخص کردن سبک طراحی سایت گردشگری

وب سایت توریستی، در دسته خدمات طراحی سایت شرکتی قرار می گیرد که این نوع طراحی سایت نیز از نظر سئو، ساخت صفحات و… تفاوت های زیادی با دیگر سایت ها و وب سایت ها دارد! حال اگر لیست کاملی از خدمات قابل ارائه خود را آماده کرده اید و در انتخاب سبک طراحی وب سایت مردد هستید، می توانید با مشاورین طراحی سایت هیراوب مشورت نمایید تا به سراغ مناسب ترین سبک بروید.

لقمه را دور سر کاربر نچرخانید و به دهانش بگذارید!

به این مسئله دقت کرده اید که برخی از سایت ها مدام کاربر را از این بخش سایت به آن قسمت سایت پاس می دهند و در آخر کاربر پس از کلی اتلاف وقت، نا امید از سایت خارج شده به سراغ یکی دیگر از نتایج نشان داده شده می رود تا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند؟

ایجاد دسترسی های راحت و عدم پاسکاری کاربر به بخش ها و قسمت های مختلف و نچرخاندن لقمه به دور سرش، یکی از راه های موفق شدن در افزایش مشتری و فروش بیش تر و در نهایت نشان دادن وب سایت در نتایج اولیه گوگل می باشد.

ایجاد رابط کاربری آسان و اصطلاحا user friendly (یوزر فرندلی) به معنی کاربر پسند، ضروری بوده و دسترسی های راحتی را برای آن ها فراهم می کند. پیش تر با ساخت صفحات مختلف و لینک سازی های متعدد و برقراری ارتباط بین مطالب مختلف وب سایت گردشگری، سعی کردیم شما را در زمینه کاربر پسند بودن سایت مسافرتی یاری دهیم.

طراحی سایت گردشگری
اهمیت و ضرورت ساخت رابط کاربری آسان در طراحی سایت گردشگری

ضمن این که با نصب افزونه تماس با ما، می توانید یک دکمه (باتن) به صورت شناور در سایت مسافرتی و توریستی ایجاد کنید تا برقراری ارتباط با کارشناسان فروش بلیط و خدمات گردشگری راحت تر برای کاربران فراهم گردد.

قشر عام جامعه را فراموش نکنید!

شاید برای شما پیش آمده باشد که در میان جست و جو مطالب مختلف از طریق گوگل، وارد سایتی شده باشید که کلمات آن چندان به گوشتان آشنا نیست و مفهوم درستی از آن ها ندارید. چرا باید از کلماتی در وب سایت خود استفاده کنید که مفهوم آشنایی برای افراد نداشته باشد؟

تفاوتی ندارد که چه بازار هدفی را از طراحی وب سایت گردشگری مد نظر قرار داده اید و یا تصمیم دارید به کدام قشر از جامعه خدمات مسافرتی و توریستی را به فروش برسانید. بلکه باید از کلمات ساده و راحت و کاملا عامیانه در سایت خود استفاده نمایید.

به کار گیری کلمات و واژه هایی که ناآشنا هستند و عموم افراد شناختی نسبت به آن ها ندارند و یا واژه های تخصصی در حوزه گردشگری و توریستی به شمار می آیند، منجر به خارج شدن افراد زیادی از وبسایت شما خواهد شد!

از اهمیت محتوای یونیک چه می دانید؟

پیش تر در مورد اهمیت بهینه سازی مطالب صحبت کردیم و حتی مثالی در زمینه لینک سازی میان مطلب «جاذبه های دیدنی شهر شیراز» و ارائه خدمات گردشگری مرتبط با این شهر برای شما آوردیم.

طراحی سایت گردشگری
اهمیت استفاده از محتوای یونیک و دست اول برای طراحی سایت گردشگری

به مطلبی که در رابطه با «جاذبه های دیدنی شهر شیراز» به نگارش درآمده است، محتوا گفته می شود. بر اساس الگوریتم های تعیین شده از سوی ربات هوشمند گوگل، این محتوا باید دست اول، یونیک و نگارش شده باشد. در واقع نباید مطالبی که در رابطه با دیدنی های شیراز در آن درج شده اند، با جمله بندی های یکسان با سایتی دیگر شباهت داشته و یا کپی همان باشد.

بلکه باید باید برای تمامی مطالبی که در قسمت نوشته ها و یا مقالات سایت خود درج می کنید و اطلاعات مختلفی را در زمینه گردشگری و مسافرتی در اختیار کاربران قرار می دهید، یونیک و دست اول باشد. ضمن این که در مجموع کلیه مطالب که برای راه اندازی وب سایت گردشگری مورد استفاده قرار می دهید، باید با رعایت حق کپی رایت درج شوند.

رعایت حق کپی رایت و به کار گیری مطالب یونیک برای ساخت سایت گردشگری اهمیت زیادی دارد. ضمن این که سئو و بهینه سازی مطالب سایت، پس از صفحات، شامل محتوا ها و مقالات آن می شود تا فردی با سرچ واژه سفر به شهر شیراز، سفر به شیراز، دیدنی های تاریخی شیراز، جاذبه های تفریحی شیراز و…. در میان نتایج نشان داده شده توسط گوگل، مطلب «جاذبه های دیدنی شهر شیراز» که در وب سایت مسافرتی خود بارگزاری کرده اید، را نیز مشاهده کند.

اگر گوگل را جدی نگیرید، گوگل با شما شوخی خواهد کرد!

اگر تصور می کنید الگوریتم های گوگل چندان اهمیتی ندارند و از طریق ترفند هایی مثل سئو کلاه سیاه یا راه حل های فوری که برخی از افراد سودجو در ازای دریافت هزینه های کم تر به شما پیشنهاد می دهند، می توانید گوگل را جدی نگیرید و سعی کنید که این ربات باهوش را دور بزنید، شک نکنید دیر یا زود، این ربات به شوخی شما را از نتایج نشان داده شده و یا حتی به طور کلی از نمایش در بستر اینترنت، حذف خواهد کرد!

طراحی سایت گردشگری
زمان طراحی سایت گردشگری، به الگوریتم های گوگل توجه کنید

گوگل از گذشته تا به امروز، سعی داشته است تا با رفع نیاز های مختلف کاربران متعدد خود در سر تا سر جهان، بهترین و مناسب ترین مطالب را در اختیار آن ها قرار دهد. پس رضایت کاربران برای گوگل اهمیت زیادی دارد و هر گونه نارضایتی کاربران از راه اندازی وب سایت گردشگری شما را متوجه شده و با یک آنالیز و بررسی ساده از طریق ربات های مختلفی که برای گوگل فعالیت می کنند، سایت مسافرتی که ایجاد کرده اید را از نتایج نمایش داده شده حذف خواهد کرد.

تصور نکنید که می توانید پیش از مدت رمان استاندارد در صفحات اولیه دیده شوید و یا با انتشار مطالب غیر مفید یا حتی سئو به روش های غیر مجاز، کاربران بیش تری به وبسایت خود دعوت نمایید. لازم است بدانید که گوگل رفتار شناسی کاربران را انجام می دهد. هم چنین اگر در مدت زمان تعیین شده از سوی گوگل، کاربران کم تر در وبسایت مسافرتی فعالیت داشته باشند، به این ربات کارکشته نشان خواهد داد که چندان هم مطالب ارائه شده در سایت شما، برای کاربران جذابیتی ندارد.

حال اگر می خواهید با مشکلاتی این چنینی مواجه نشوید و هر زحمتی که برای ساخت وبسایت گردشگری خود کشیده اید یا هر هزینه ای که در زمینه صرف نموده اید، هدر نرود، توصیه می کنیم یک به یک مواردی که پیش تر شرح دادیم را رعایت کنید و حتما با افرادی متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

از متخصصین طراحی وبسایت کمک بگیرید

پیش تر برای بار ها تکرار کردیم که طراحی وبسایت گردشگری و مسافرتی، کاملا یک کار تیمی و تخصصی به شمار می آید که اگر هر یک از اصول و قواعد گفته شده، به درستی در زمان ساخت سایت توریستی انجام نپذیرد، می تواند کسب و کار آنلاین شما در زمینه فروش خدمات گردشگری را دچار مشکل کند.

طراحی سایت گردشگری
برای طراحی سایت گردشگری از متخصصین این حوزه کمک بگیرید

اصولی و قواعدی که حتی شاید پیش از مطالعه این مطلب برای شما چندان حائز اهمیت نبودند، باید با بررسی هر کدام که انجام دادیم، اهمیت لازم را به دست آورده باشند و لازم است یک به یک آن ها را جدی بگیرید!

از همه مهم تر این که راه اندازی یک سایت گردشگری و مسافرتی، شاید هزینه های متعددی و متفاوتی را به همراه داشته باشد، اما در مجموع یک سرمایه گذاری میان مدت به حساب می آید که بدون تردید پس از نشان داده شدن میان نتایج گوگل، بدون هیچ محدودیت مکانی و زمانی، درآمد شما را افزایش خواهد داد!

حال اگر تصمیم دارید در این زمینه با افرادی متخصص مشورت کنید و یا چندین نمونه گوناگون در زمینه طراحی و ساخت وب سایت گردشگری و توریستی را مشاهده نمایید، پیشنهاد می دهیم حتما با تیم هیراوب تماس بگیرید و از این افراد برای سایت مسافرتی دلخواه خود، به صورت تخصصی یاری بگیرید!

نویسنده:

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بذارید:

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed