قیمت سئو یا تعرفه سئو چگونه محاسبه می شود؟

بزرگترین چالش شرکت های دیجیتال مارکتینگ قیمت گذاری بر روی پروژه های سئو هست . سئو یک شاخه جدید ، به شدت متغییر و مبهم در دیجیتال مارکتینگ است که همین ویژگی باعث شده که طرفداران زیادی را به خود جذب کند. این مبهمی عاملی است که بعد از گذشت چندین سال از عمر سئو هنوز روش درستی برای تعیین قیمت سئو وجود نداشته باشد.

در این صفحه سعی داریم تا تجربیات خودمان را از روش های قیمت گذاری پروژه های سئو به شما انتقال دهیم.

سئو یک کالا و یا یک خدمت مشخص نیست که بتوان از طریق پارامترهای اقتصادی روی آن قیمت گذاری کرد چون این پارامترها بر اساس میزان نتیجه اندازه گیری می شوند که در سئو به این شکل نیست.برای اینکه شناخت درستی از عوامل موثر در سئو به شما بدهیم ابتدا عوامل موثر در قیمت گذاری سئو را به شما معرفی و بررسی می کنیم .

عوامل موثر در قیمت سئو

به طور کلی 3 عامل اصلی در قیمت گذاری پروژه سئو تاثیر دارند که در ادامه هر یک را به طور کامل توضیح می دهیم .

  • سئو تکنیکال 
  • تولید محتوا 
  • لینک سازی 

سئو تکنیکال چگونه روی قیمت سئو تاثیر می گذارد؟

سئو تکنیکال :در ابتدای شروع پرسه سئو شما نیاز به کسی دارید که با تمام اجزای سئو در بخش های مختلف آشنا و تجربه کافی در تعیین استراتژی سئو ، تحلیل رقبا و مدیریت یک پروژه را داشته باشد. و بتواند استراتژی درست متناسب پروژه را ترسیم نمایید.یعنی بتواند به طور دقیق مشخص کند که پروژه سئو در کجای مسیر است و باید به کجا برسد و بر اساس آن بتواند یک نقشه راه طراحی کند.و بعد از اجزای دیگر سئو را با هم هماهنگ کند و روی آن نظارت داشته باشد.

اهمیت تعیین استراتژی سئو به قدری بالاست که بسیاری از شرکت ها حاضر هستند که هزینه زیادی برای آن در ابتدای کار پرداخت نمایید.

برای تعیین قیمت سئو نیازمند بررسی دقیق کلمات کلیدی ، آنالیز و تحلیل رقبا و بررسی فنی سایت و سایت رقبا است. و این استراتژی مرتب باید بررسی و در صورت نیاز متناسب با شرایط روز تغییر کند.

بعد از تعیین استراتژی سئو نوبت به رفع مشکلات فنی و به روزرسانی سایت متناسب استانداردهای روز و هماهنگی سایر قسمت های سئو است.

مدیر پروژه تا پایان مدت قرارداد روی آن نظارت دارد و هر زمان لازم به تغییر یا حذف و اضافه کردن موارد جدید باشد آن را انجام می دهد و روی اجزای دیگر پروژه مانند تولید محتوا لینک سازی و عملکرد سایت نظارت دارد و هر گونه تغییر در سایت باید تحت نظر او باشد.

میزان دستمزد مدیر پروژه و سئو تکنیکال بستگی به میزان سختی و زمان پروژه ، تجربه ، دانش و مهارت فرد متغییر است. و شخصی که سئو تکنیکال سایت شما در دست می گیرد باید html و css را بلد باشد.

تا اینجا اولین عامل قیمت سئو را معرفی کردیم و در ادامه به سراغ دومین عامل می رویم .

نقش سئو تکنیکال بر قیمت سئو

محتوا پادشاه است .

محتوا دومین عامل تاثیرگذار در قیمت سئو است.

نقش تولید محتوا در قیمت سئو

بعد از تعیین استراتژی سئو می رسیم به تولید محتوا که دومین عامل در قیمت گذاری سئو است. تولید محتوا باید طبق برنامه و زیر نظر مدیر پروژه یا سئو تکنیکال انجام شود. در حال حاضر 4 نوع تولید محتوا برای سایت داریم که اگر بخواهید به موفقیت برسید بهتر است هر 4 تای آن را در سایت بکار ببرید که ادامه هر یک را شرح می دهیم :

تولید محتوای متنی :

محتوای متنی جزو جدا نشدنی از سئو است که حتما باید در سایت قرار بگیرد به این نکته دقت کنید که محتوا باید بر پایه سئو و طبق استراتژی سئو باشد. محتوا های بی هدف و بی کیفیت راه به جایی نمی برند . و کسی که محتوا را می نویسد باید با اصول سئو و موضوع مقاله آشنا و ذهن داستان سرا داشته باشد.تعداد مقالات طبق اصول سئو و استراتژی سئو مشخص می شود .مقالات کم و یا زیاد هر کدام می تواند به فرآیند سئو آسیب وارد کند. هزینه این مقالات بستگی به مهارت نویسنده و موضوع و تعداد مقالات دارد که به قیمت سئو اضافه می شود.

پادکست:

پادکست نوع دیگری از محتوا هست که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است.  به این نکته دقت کنید که مردم حوصله خواندن یک مقاله 1000 کلمه ای را ندارند ولی به راحتی می توانند یک دکمه پلی را فشار دهند و آن هزار کلمه را گوش دهند . شما می توانید مقالات خودتون به شکل پادکست در بیاورید با این کار تجربه کاربری بهتری خلق می کنید که در فروش و سئو تاثیر دارد.

قیمت پادکست هم متفاوت است که در صورت سفارش هزینه آن به قیمت سئو اضافه می شود.

محتوای ویدئویی

نوع دیگر محتوا ،محتوای ویدئوی است همانطور که در بالا گفته شد کاربران شاید حوصله خواندن مقاله را نداشته باشند ولی به راحتی یک فیلم را پلی می کنند و برای آنها دیدن محصول و یا توضیحات کارشناسان بسیار جذاب است. شما با محتوای ویدئو می توانید در سرچ ویدئو های گوکل هم قرار بگیرید که در فروش و سئو تاثیر بسیاری دارد.

اگر محتوای ویدئوی داشتید هم به قیمت سئو اضافه می شود.

محتوای گرافیکی :

خیلی از کافرماها به محتوای گرافیکی توجه زیادی نمی کنند و اغلب از عکس های موجود در فضای اینترنت استفاده می کنند که این اشتباه بزرگی هست . شما با محتوای گرافیکی جذاب می توانید سایت خود را زیبا کنید و در قسمت تصاویر گوگل نیز حضور داشته باشید که در سئو و فروش شما تاثیر زیادی دارد.

محتوای گرافیکی هم عامل دیگر در هزینه سئو است .

تا اینجای مقاله با دو عامل مهم در قیمت گذاری پروژه های سئو آشنا شدیم در ادامه به عامل سوم می پردازم.

تاثیر محتوا در قیمت سئو

لینک سازی از دو بخش لینک سازی خارجی و داخلی تشکیل می شود.

لینک سازی چگونه قیمت سئو را تغییر می دهد؟

لینک سازی عامل سوم در هزینه سئو است و به طور کلی از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل می شود.به ارتباط بین صفحات مختلف یک سایت لینک سازی داخلی می گویند که باید تابع اصول و قواعد سئو باشد.

لینک سازی خارجی همانطور که از اسمش پیداست ارتباط سایت با سایت دیگر است که بخشی از آن به صورت دستی اجرا می شود و بخشی دیگر آن به صورت رپورتاژآگهی و بک لینگ با پرداخت هزینه مشخص  به سایت های دیگر اجرا می شود که هر چقدر کیفیت سایت های که از آنها لینک می گیریم بالاتر باشد می توانند نتایج بهتری را رغم بزنند.

استفاده از بک لینک و رپورتاژ آگهی باید طبق استراتژی سئو باشد. در سئو به این نکته توجه کنید که هرگونه افراط و تفریط می توانند ضررهای جبران ناپذیری را به پروژه بزنند.

هزینه بک لینک و رپورتاژ اگهی هم به هزینه های سئو اضافه می شوند.

تا اینجای مقاله عوامل تاثیرگذار در قیمت سئو را برای شما بیان کردیم تا شما به طور کامل با هزینه های کلی آن آشنا شوید.سئو هزینه های پنهان دیگری مانند ( هزینه استفاده از ابزارها و… دارد که توسط مدیر پروژه پرداخت می شود هم دارد. عامل دیگری که در تعرفه سئو تاثیر گذار است و برای سایت های متوسط به بالا پیشنهاد می شود راه اندازی کمپین های تبلیغاتی است که هر یک از آنها نیازمند به استراتژی و هزینه های خود را دارند که باید جداگانه محاسبه شوند.

در ادامه مقاله شما را با انواع روشهای پروژه های سئو آشنا می کنیم .دقت کنید که در تمامی روش های قیمت  دهی سئو هزینه های بالا را دارند و می توان گفت که فقط نحوه تسویه آنها با هم متفاوت است. و یک مدیر پروژه یا سئو کار بر اساس مقدار پارامترهای بالا به مشتری قیمت می دهد.

نقش لینک سازی در قیمت سئو

هرگونه افراط و تفریط می توانند ضررهای جبران ناپذیری را به پروژه بزنند

انواع روش های سئو

قیمت سئو ساعتی :

همانگونه که از اسمش پیداست پرداخت هزینه در این روش به صورت ساعتی می باشد. و با توجه به اینکه میزان ساعت کار روی پروژه های مختلف است و نمی توان مقدار معینی برای آن تعریف کرد و سئو از اجزای دیگری که وابسته به زمان نیستند تشکیل شده است این روش بیشتر برای مشاوره و یا اصلاح ساختاری سایت کاربرد دارد.توجه داشته باشید که جهت انجام مشاوره سئو برای بدست آوردن جایگاه بهتر در موتورهای جستجو نیازمند این هستید که با مفاهیم اولیه سئو آشنا باشید و با استفاده از مشاوره سئو جایگاه خود را بهبود بخشید.

هزینه سئو ساعتی بسته به میزان تجربه فرد از 500 هزار تومان به بالا متغییر است .

قیمت سئو ماهانه

بهترین روش تعرفه سئو به صورت ماهانه است در این روش بر اساس بودجه ای که کارفرما مشخص می کند سئوکار یا مدیر پروژه استراتژی خود را مشخص می کند و بعد تایید کارفرما پروژه استارت می خورد و در پایان ماه گزارشی از عملکرد سایت و کلمات کلیدی برای کارفرما ارسال می شود و بعد ازتایید کارفرما و واریز هزینه سئو قرارداد تمدید می شود و این روند هر ماه تکرار می شود.

مهمتریت مزیت این روش این است که کارفرما می تواند به طور مشخص فعالیت های سئو و عملکرد و پیشترفت پروژه را بررسی کند و هزینه آن را به صورت ماهانه پرداخت کند و هر زمان از عملکرد سئو راضی نبود قرارداد سئو را تمدید نکند. و از طرفی مدیر پروژه یا سئوکار برای جلب رضایت کارفرما تمام تلاش خود را خواهد کرد تا رضایت کارفرما را جلب نماید.

قیمت سئو پروژه ای

در این روش تعرفه سئو مدیر پروژه یک قیمت کلی روی پروژه می گذارد و معمولا طی 3 فقره چک از طرف کارفرما به طور کلی تسویه می شود.از معایب این روش قیمت گذاری پروژه سئو می توان به این اشاره کرد که کارفرما مجبور به عقد قرارداد بلند مدت با مجری می شود و اگر از پیشرفت پروژه راضی نباشد اگر بخواهد آن را فسخ کند مجبور به پرداخت هزینه می شود و از طرفی ممکن است سئوکار شاید فکر کند زمان زیادی دارد آنطور که باید روی پروژه کار نکند.

قیمت سئو بر اساس کلمات کلیدی

روش دیگر تعرفه سئو بر اساس جایگاه و یا تعداد کلمات کلیدی است. در این روش معمولا به این شکل توافق می شود که کلمات اصلی کارفرما مشخص می شوند و مدیر پروژه یا سئوکار فقط موظف به کسب جایگاه در آن کلمه کلیدی می شود. و هزینه سئو  آن به صورت پلکانی تا رسیدن به صفحه اول موتورهای جستجو پرداخت می شود.این روش قیمت گذاری پوژ ه سئو راه را برای سئو کلاه سیاه باز می کند. و کارفرما دقیقا متوجه فعالیت های انجام شده برروی سایت نمی شود . این روش شاید از دید کارفرما شیرین و منطقی به نظر برسد ولی در عمل با توجه به آپدیت های هسته گوگل می تواند کوتاه مدت و موقتی باشد.

البته بسیاری از همکاران هستند که از این روش قیمت گذاری به شکل درست استفاده می کنند و موفق هم هستند.

قیمت سئو تضمینی

قیمت سئو تضمینی عنوانی جذاب برای کارفرماها هست ولی در واقع این عنوان به قصد فریب شما گفته می شود و در عمل چیزی به اسم سئو تضمینی وجود ندارد زیرا عملکرد و آپدیت های گوگل مشخص نیست  و از طرفی دیگر اگر رقیب شما بودجه ماهیانه و خلاقیت خود را بیشتر از شما کند قطعا موفق تر از شما خواهد بود.

پس فریب جمله قشنگ قیمت سئو تضمینی را نخورید و منطقی و بهترین روش را برای قیمت گذاری و انجام پروژه سئو خود انتخاب کنید.

نیاز به
  • خدمات سئو
داری ؟!

برای دریافت مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی خود به همراه تلفن همراه خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

نیاز به تماس فوری  داری؟  تلفن ما  : 66557021-021

مطمئن ترین روش و قیمت سئو کدام است ؟

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با تمام هزینه هایی که پیش روی یک سئو کار است و روش های قیمت گذاری پروژه سئو آشنا کنیم و به شما مسیر درست تعرفه های سئو و عوامل تاثیر گذار بر روی آن را به شما معرفی کنیم تا با تمام ابعاد  و کارهای سئو آشنا شوید.اگر پروژه فعال سئو دارید می توانید موارد گفته شده در این مقاله را از مدیر پروژه یا سئوکار خود بخواهید و یا اگر می خواهید پروژه ای را شروع کنید با دید بازتر آنرا آغاز کنید.

هیراوب بعد از سالها تجربه روش های مختلف سئو روش سئو به صورت ماهانه را اجرا می نمایید و بر اساس بودجه ماهانه کارفرما برای آن استراتژی می چیند و پایان هر ماه گزارش عملکرد و پیشرفت سئو را برای کارفرما ارسال می نمایید.شما کدامیک از ورش های بیان شده را برای سئو سایت خود انتخاب می کنید ؟ آیا تجربه مثبت یا منفی از روش های گفته شده داشته اید؟ و آیا فکر می کنید مدل دیگری را می توان به این مقاله اضافه کرد ؟نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بذارید تا بتوانیم از تجربیات هم استفاده کنیم و به راه حلی مناسب برسیم .

مطمئن ترین روش و قیمت سئو