سئو (بهینه سازی سایت)

سئو و بهینه سازی سایت، به عنوان یک فرآیند زمان بر و مستمر شناخته می شود. به طور معمول فرآیند بهینه سازی سایت، از طریق تحلیل و بررسی کلمات کلیدی و آنالیز رقبا صورت می گیرد. در این فرآیند با به کار گیری تکنیک های برنامه نویسی، تولید و بارگزاری محتوای سئو محور، ایجاد بک لینک در سایت های معتبر و… ترافیک و بازدید سایت افزایش پیدا خواهد کرد.

کلیه سایت های طراحی شده توسط تیم هیراوب، به صورت اختصاصی بهینه سازی می شوند و یک به یک الگوریتم های گوگل در آن ها رعایت شده است. در واقع شما می توانید از طریق سئو و بهینه سازی مطالب سایت خود، در لیست جست و جو های کاربران گوگل قرار بگیرید.

null

بررسی تخصصی سایت

اولین گام جهت انجام یک سئو حرفه ای، آنالیز تخصصی و همه جانبه سایت جهت یافتن نقاط قوت و ضعف سایت و همچنین بررسی رقبا می باشد.

null

بهینه سازی وب سایت

ابتدا ساختار سایت بر اساس آخرین الگوریتم های موتورهای جستجو بهینه سازی می گردد و در صورت نیاز بر روی بهبود رتبه کلمات کلیدی سایت فعالیت می شود.

null

بهبود رتبه کلمات کلیدی

کلمه کلیدی در رقابت کسب و کار انترنتی امروزی،حکم نردبان موفقیت را دارد .در این قسمت تیم سئو پس از مشاوره جهت انتخاب کلمه کلیدی اقدامات لازم جهت بهبود رتبه در بین رقبا را انجام می دهد

null

پشتیبانی و مشاوره سئو

داشتن یک مشاور متخصص، در هر قسمت از فعالیت تجاری سازمان، یک نیاز ضروری می باشد. ما برای ارائه بهترین گزینه ها در کنار شما هستیم.

سئو چیست؟

سئو در اصل مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد که به صورت مخفف با seo یا سئو خوانده می شود. سئو به معنای انجام تمام فرآیند هایی شناخته می شود که در نهایت منجر به کسب جایگاه در گوگل و سایر موتور های جست و جو می شود. عواملی که در بهبود وضعیت سایت شما اثر گذار هستند را به طور کلی می توان به دو دسته تقسیم بندی نمود:

 • عوامل داخلی
 • عوامل خارجی

بهینه سازی سایت و محتوا های  آن، بیش تر بر روی عوامل داخلی تکیه دارد. بهبود ساختار وب سایت و همین طور قالب آن، می تواند وضعیت سایت شما را در گوگل بهبود بخشد. بهتر است بدانید که سئو از عوامل مختلفی تشکیل شده است که انجام آن ها در کنار یکدیگر می تواند به کسب جایگاهی مناسب برای سایت کمک کند.

این عوامل عبارت اند از: نحوه طراحی سایت (شامل کد نویسی، سرعت لود شدن تصاویر و مطالب، ساختار صفحات و برچه ها، نحوه طراحی قالب سایت، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحات و…) و محتوای سایت.

از این رو هیچ متخصص سئو سایتی نمی تواند به تنهایی به بهبود وضعیت سایت شما کمک کند و شما علاوه بر این که باید یک سایت مناسب و بهینه سازی شده برای گوگل داشته باشید، لازم است محتوای مناسبی را نیز در سایت خود بارگزاری کنید. البته تولید محتوا باید مطابق با استاندارد ها و الگوریتم های گوگل صورت پذیرد.

در واقع seo تعریف پارامتر های مناسب به منظور بهبود وضعیت رتبه سایت در گوگل و به دست آوردن کلمات کلیدی مناسب در زمینه کسب و کاری که در آن فعالیت دارد، تولی محتوای مناسب و بهبود تجربه کاربری بر رو سایت شما، معنا می شود.

آنالیز و استخراج کلمات کلیدی به طور معمول بر اساس کلماتی که مخاطبان شما آن ها را سرچ می کنند، صورت می پذیرد. از این رو کسب امتیاز بیش تر در صفحات گوگل باعث به دست آوردن جایگاهی مناسب و در دسترس مخاطبان منجر خواهد شد.

به طور کلی سئو سایت، فرآیندی به حساب  می آید که ارتباط مستقیمی با تمامی اتفاقات سایت دارد و در نهایت باعث می شود تا سایت شما نتیجه بهتری در گوگل کسب نماید. البته فراموش نکنید که این موضوع تاثیر مستقیمی بر روی افزایش بازدید و درآمد سایت شما خواهد داشت!

93%
خرید های اینترنتی با جستجو در اینترنت شروع می شود

75%
بعد از جستجو در اینترنت به صفحه دوم مراجعه نمی کنند

70%
کاربران به تبلیغات گوگل توجه نمی کنند و نتایج اصلی را انتخاب می کنند

بهینه سازی سایت چه مزیتی دارد؟

بر اساس آمار های به دست آمده، 80 درصد بازدید اینترنت، از طریق موتور های جست و جو انجام می شود. همین موضوع کافی است تا توجه صاحبین کسب و کار را جلب کند! اما مهم ترین مزیت سئو، هدایت بازدید کنندگان هدفمند به سایت می باشد.

در واقع با به کار گیری تکنیک های سئو، شما این امکان را دارید تا افراد بیش تری را برای خرید از وب سایت خود ترغیب نمایید و درصد قابل توجهی از آن ها را به یک مشتری تبدیل نمایید. در این صورت می توانید از سایت خود درآمدزایی داشته باشید.

تا به امروز هیچ روش بازاریابی اینترنتی دیگری تا این مقدار بازگشت سرمایه گذاری نداشته است. جالب این جا است که شما بدون پرداخت هزینه های بالا و سرسام آور تبلیغات اینترنتی می توانید صرفا با بهینه سازی وب سایت و رعایت الگوریتم های گوگل، مقدار قابل توجهی از سرمایه خود را بازگردانید.

از این رو اگر به دنبال توسعه و پیشرفت کسب و کار خود هستید، اولین قدم برای بازگرداندن سرمایه تان، سرمایه گذاری در زمینه سئو وب سایت می باشد!

چرا برای سئو هیرا وب را انتخاب کنیم ؟

سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟

سئو به اقداماتی می گویند که باعث می شود جایگاه سایت شما در نتایج جستجو گوگل ارتقاء پیدا کند. به طور کلی می توان خدمات سئو سایت را به 5 دسته اصلی تقسیم نمود.

 1. سئو تکنیکال و ارگانیک
 2. بازاریابی محتوا
 3. لینک سازی داخلی
 4. لینک سازی خارجی
 5. لوکال سئو (سئو محلی)
 6. آنالیز و مشاوره

فرآیند انجام یک پروژه سئو و بهینه سازی معمولا با بهینه سازی ساختار کدنویسی قالب و اعمال استانداردهای سئو در سایت آغاز می شود. پس از آن فرایند بازاریابی محتوایی و تولید محتوا سئو شده آغاز شده و فرآیند ایندکس و کسب جایگاه در نتایج جستجو گوگل شروع می شود. با گذشت چند ماه از فعالیت یک سایت، میتوان با به کارگیری تکنیک های لینک سازی داخلی و خارجی جایگاه آن را در نتایج جستجو گوگل بهبود بخشید.

افزایش فروش با سئو و بهینه سازی سایت

خدمات سئو مهمترین بخش دیجیتال مارکتینگ است که می تواند به کسب و کار آنلاین شما را رونق دهد.اگر شما هم دارای یک کسب و کار مبتنی بر اینترنت باشید،مسلما به دنبال راهی برای افزایش فروش،ترافیک و گردش مالی خود هستید مطمئنا تبلیغات بسیار زیادی را در رابطه با خدمات سئو مشاهده کرده و شاید هم از خودتان پرسیده باشید که این خدمات چه سودی برایتان خواهند داشت؟!

خب، پاسخ این پرسش بسیار ساده است! شما بدون دریافت خدمات سئو و بهینه سازی سایت و بهره‌گیری از کمک کارشناس سئو شانس بسیار کمی در بازار رقابتی آنلاین خواهید داشت. در صورت پیاده سازی خدمات سئو حرفه ای، وب‌سایت شما در رتبه های  صفحه اول جستجوی گوگل قرار گرفته و فروش محصولات‌تان به شکل چشم‌گیری افزایش خواهد یافت! اما صبر کنید، این تنها مزیت خدمات سئو برای شما نیست.

با سئو کسب و کار خود را دگرگون کنید

با توجه به افزایش سایت های ارائه دهنده خدمات سئو،پیدا کردن گزینه ای مناسب و حرفه ای به کاری نسباتا سخت تبدیل شده و نگرانی هایی رو برای مدیرانی که به دنبال بهترین متخصصان سئو هستند به وجود آورده است.هیرا وب ، با گرداوری تیمی مجرب و متخصص درزمینه ارائه خدمات سئو قادر به رفع تمام نیازهای مشتریان خود بوده و با تضمین کیفیت خدمات خود، علاوه بر کاهش این نگرانی ها آماده همکاری حرفه ای با وب سایت و کسب و کار آنلاین شما به شکلی مستمر نیز می باشد

کسب رتبه در موتورهای جستجو

اصلی ترین هدف بهینه سازی و خدمات سئو، کسب رتبه در صفحه اول در جستجوهای گوگل است. از این رو محور  تلاش‌های تیم هیرا وب نیز بر همین هدف استوار است. ما با اعمال به‌روزترین اصول و قوانین گوگل سئو و بهینه سازی روی وب‌سایت‌ و محتوا، فرآیند رتبه‌بندی گوگل را به شکلی صحیح بکار گرفته و جایگاه مناسبی را از میان رقیبان‌تان برای شما بدست خواهیم آورد! فراموش نکنید که داشتن  در صفحه اول جستجوی گوگل امر بسیار مهمی بوده و قادر به ایجاد تحولی چشم‌گیر در بازده کسب و کارتان خواهد بود.

امروزه ۸۰ الی ۹۰٪ کاربران اینترنت، از جستجوی گوگل برای یافتن فروشگاه‌ها و موسسات ارائه دهنده خدمات بهره می‌گیرند و همین مسئله به معنای وجود پتانسیلی عظیم از مشتریان بالقوه در این موتور جستجو می‌باشد. به خاطر داشته باشید که هدف قرار دادن و جذب چنین حجمی از مشتریان، دستاورد بزرگی است که تنها از طریق سئو امکان پذیر است!  اگر می خواهید به کسب و کار خود رونق ببخشید سایت خود را به گروه هیرا وب بسپارید و از نتیجه بدست آمده لذت ببرید

چگونه در صفحه اول موتورهای جستجو بمانیم

بعد از رسیدن به صفحه اول موتورهای جستجو گروه پشتیبان سئو به شما کمک می کند تا در این صفحه حضور دائم داشته باشید.

افزایش سرعت سایت

سرعت سایت یکی از مهمترین معیارهای سنجش گوگل و ارتقا در موتورهای جستجو است .شما می توانید سرعت لود صفحات سایت خود را با ابزار gtmetrix ارزیابی کنید.گروه هیرا وب با عملیات تخصصی سرعت سایت شما را به بهترین شکل بهینه می کند.

افزایش تعداد بازدید کنندگان از موتورهای جستجو

 • خدمات سئو on-page و off-page
 • افزایش بازدید مقالات
 • ساخت landing page یا صفحات فرود
 • کلمات کلیدی  Long Tail Target
 • وبلاگ ها
 • و…..

افزایش حضور مخاطبین در سایت و تعامل بیشتر با آنها

افزایش زمان حضور کاربر در سایت و ارتباط بیشتر کاربران با آن از طریق ارسال دیدگاه یا اشتراک گذاری و زیبایی های بصری سایت

افزایش نرخ CRT

به تعداد دفعات نمایش صفحه سایت شما تقسیم بر تعداد کلیک آن صفحه CTR می گویند.

بهینه سازی سایت مطابق با الگوریتم های جدید گوگل

بهینه سازی سایت مطابق جدید ترین الگوریتم های گوگل:

 • بهینه سازی الگوریتم پاندا
 • بهینه سازی الگوریتم پنگوئن
 • بهینه سازی الگوریتم کبوتر
 • بهینه سازی الگوریتم دزدان دریایی
 • بهینه سازی الگوریتم گورخر google zebra
 • بهینه سازی الگوریتم freshness
 • بهینه سازی الگوریتم rank brain
 • بهینه سازی الگوریتم کافئین

سئو ارگانیک چیست ؟

سئو ارگانیک به بهینه سازی سایت به روش اصولی و طبیعی می گویند که در آن تقلب صورت نگرفته باشد. سئو ارگانیک برای گوگل بسیار ارزشمند است و اگر وب سایتی از سئو ارگانیک به رتبه های بالا در صفحات گوگل رسیده باشد گوگل به او اهمیت بسیاری می دهد.

بهینه سازی وب سایت چه اصولی دارد؟

وب سایت سئو نشده، شبیه به یک دفترچه یادداشت می ماند که فقط امکان دسترسی به آن از سوی خودتان میسر خواهد بود. تصور کنید این دفترچه یادداشت اینترنتی با محتوا های مفید و یا خدمات و محصولات مختلف، در زمان جست و جو، به کاربران نشان داده نخواهد شد!

برای آن که محتوای شما به مخاطبین نشان داده شود و بتوانید در موتور های جست و جو به نتایج مطلوب و مناسبی دست پیدا کنید، باید به درستی اصول سئو را رعایت نمایید. به کار گیری اصول سئو می تواند منجر به ارتقا جایگاه وب سایت شما در نتایج جست و جو شود. در نتیجه با افزایش کاربران، فروش بیش تری را تجربه خواهید کرد.

با این که گوگل به صورت مستمر الگوریتم های خود را به روز رسانی می کند و الگوریتم ها همواره در حال تغییر و ارتقا هستند، اصول سئو، قواعد و مقررات به نسبت ثابتی دارد که با استفاده از آن ها می توانید رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

دسته بندی سئو از نظر فعالیت و روش کاری

از عوامل مهمی که در زمان به نتیجه رسیدن کسب جایگاه سایت، تاثیر چشم گیری دارد، نوع فعالیت و روش کاری آن می باشد. سئو سایت به طور کلی از سه طریق زیر صورت می پذیرد:

 • سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه یکی از روش های بهینه سازی وب سایت می باشد که با به کار گیری تکنیک ها و روش های غیر اصولی و غیر قانونی توسط سئوکار انجام می شود. متاسفانه این روش با این که به بهبود رتبه سایت کمک می کند، اما صرفا برای مدت زمانی کوتاه مناسب خواهد بود. سئو کلاه سیاه، برای رسیدن به رتبه های بالا تر، قوانین گوگل و سایر موتور های جست و جو را دور می زند. این روش به طور معمول توسط افراد بی تجربه و سئوکار های تازه کار مورد استفاده قرار می گیرد. هیچ تضمیمی وجود ندارد که جایگاه به دست آمده در گوگل از طریق سئو کلاه سیاه، ماندگار باشد!

 • سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید از دیگر روش های بهینه سازی سایت به حساب می آید که با به کار گیری تکنیک های مجاز و مطابق با الگوریتم های گوگل، رتبه سایت را در نتایج جست و جو بهبود می بخشد. نتیجه گرفتن در سئو زمان بر خواهد بود. اما حفظ جایگاه و رتبه به دست آمده در گوگل، از اهمیت بیش تری برخوردار شده است. نتایج به دست آمده از طریق سئو کلاه سفید، بدون تردید ماندگار و پایدار هستند.

 • سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری، یک روش دیگر برای بهینه سازی مطالب سایت می باشد که از نظر رعایت الگوریتم های گوگل، به عنوان مرز بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه شناخته می شود. در واقع تکنیک های به کار گرفته شده در سئو کلاه خاکستری، در راستا سئو کلاه سیاه هستند. با این تفاوت که برای موتور های جست و جو چندان قابل تشخیص نیستند. این تکنیک نیز تاثیر خوبی در رتبه سایت خواهد گذاشت. اما اگر اصول سئو خاکستری به درستی رعایت نشود، موتور های جست و جو آن را شناسایی کرده و جایگاه به دست آمده را از سایت شما سلب خواهند کرد!

موتور های جستجو چگونه کار می کنند؟

موتور های جستجو برای آنالیز محتوای وب سایت شما از ربات هایی که اغلب با نام عنکبوت، روبات یا خزنده یاد می شوند، استفاده می کنند. این ربات ها به موتور های جستجو فهرستی از وب سایت های خوب و بد را ارائه می دهند. ربات موتور های جستجو هر روزه در حال تغییر هستند و الگوریتم های دقیق تری به آن ها اضافه می شود. پس فکر سئوکلاه سیاه را از فکرتان بیرون بیندازید چون ممکن نیست که ربات های گوگل گول بخورند.

بازاریابی هوشمندانه با سئو

سئو با کمترین هزینه میتواند بازدهی بسیار خوبی در کسب و کار شما ایجاد کند. و نکته مهم تر این است که موتور های جستجو برای سئو ارگانیک هزینه ای دریافت نمی کنند. الگوریتم های گوگل و انواع موتور های جستجو هر روزه در حال تغییر هستند و در صورت متوقف شدن شما در مسیر بهینه سازی وب سایت تان برای موتور های جستجو می تواند ضرر بزرگی را به کسب و کارتان تحمیل کند.ما پشتیبان شما هستیم تا  با بروز ترین الگوریتم های گوگل وب سایت شما را در کمترین زمان ممکن به صفحات اول گوگل ببریم . میلیون ها مشتری آنلاین منتظر شما هستند.

اصلی ترین مراحل سئو سایت چیست؟

سئو و بهینه سازی یک سایت فرآیندی زمانبر و مستمر است. تکنیک ها و روش های زیادی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام می توانند تاثیر مثبتی در این فرآیند داشته باشند. برای موفقیت در سئو هر سایت نیازمند 3 بازوی اصلی هستیم که عبارتند از:

1- سئو تکنیکال

استانداردسازی کدنویسی سایت، رعایت اصول سئو در طراحی، نشانه گذاری استاندارد، بهینه سازی سرعت سایت، طراحی نسخه ریسپانسیو و مواردی از این دست را سئو تکنیکال می نامیم. برای شروع فعالیت های مرتبط با بازاریابی محتوا پیش از هر چیز به یک بستر قدرتمند و سایت استاندارد نیاز خواهیم داشت.

2- بازاریابی محتوا

فعالیت هایی شامل شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای ارزشمند، برچسب گذاری و دسته بندی، لینک سازی داخلی و … را میتوان بخشی از فرآیند بازاریابی محتوا دانست. موفقیت در سئو بدون محتوا تقریبا غیرممکن است.

3- لینک سازی هدفمند

رعایت استانداردهای سئو تکنیکال و تولید محتوای ارزشمند میتواند شما را به صفحه اول نتایج گوگل برساند ولی برای کسب رتبه 1 و رقابت با سایت های قدیمی تر شما نیازمند لینک سازی خارجی برای سایت خود هستید. فعالیت در شبکه های اجتماعی، فروم های تخصصی، کامنت مارکتینگ، خرید بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی و … را اصطلاحا SEO Off-page می نامیم.

مقالات

درخواست خدمات سئو

مجموعه هیرا وب آماده عقد قرارداد با تمامی کسب و کارها جهت انجام طراحی سایت و سئو می باشد.جهت سهولت در مشاوره شما می توانید شماره تلفن و ایمیل خود را در فرم روبرو وارد کنید. در اسرع وقت کارشناسان ما جهت مشاوره رایگان با شما تماس خواهد گرفت و به شما راهنمایی های لازم را خواهند داد.

همچنین اگر نمی دانید آیا کسب و کار اینترنتی به درد شما می خورد یا نه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ما گفتگو کنید و  اطلاعات دقیقی نسبت به کسب و کار آنلاین بدست آورید

درخواست بررسی سئو

نام و نام خانوادگی *
Fill out this field
تلفن تماس *
Fill out this field
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
نام سایت
Fill out this field
خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید
Select an option
کلمات کلیدی خود را وارد کنید
Fill out this field
30 + 15 = ?
Enter the equation result to proceed